We środę, 05.02.2025 roku w ramach akcji „ Z książką do DPJ” wyjątkowo skorzystano z zaproszenia Biblioteki Publicznej w Tuchowie. Dyrektor biblioteki Bożena Wrona przeczytała 20 – osobowej grupie słuchaczy fragmenty książki „ Blondynka w dżungli” Beaty Pawlikowskiej. Cennym uzupełnieniem ciekawych treści był sceniczny film relaksacyjny. Zarówno seniorzy i opiekunowie z DPJ z dyrektorem s. Bogusławą Katarzyną Podrazą, jak i czwórka wolontariuszy z nauczycielem Magdaleną Bakulińską – Igielską ze SP im. Stanisława Staszica w Tuchowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentacje i wysłuchali historie powstania placówki.
Po obejrzeniu wystawy obrazów w sali spotkań, uczestnicy skorzystali z windy ( 4 osoby na wózkach inwalidzkich, by zwiedzić pozostałe pomieszczenia…zachwycić się m.in. „zielona ścianą”; księgozbiorem ( 55 tys.!!!). Z radością przyjęto informację o nowych możliwościach „czytania książek” przez osoby , które mają problem ze słuchem i wzrokiem. Każdy zwracał uwagę na coś innego; p. Olga podziwiała tych, co napisali tak dużo książek, a 100 letnia tuchowianka stwierdziła „ dobrze, że tu przyjechałam, bo nie wiedziałam co Tuchów posiada”.
Organizatorem wydarzenia była Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego we współpracy z koordynatorem Małgorzatą Łukasik.