Z inicjatywy s. dr Miriam Bilskiej dyrektor DPJ został zorganizowany I Międzypokoleniowy Piknik Czerwcowy. Impreza zgromadziła m.in. rodziny mieszkańców, pracowników, wolontariuszy i przedszkolaków uczęszczających do przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa. Wśród zaproszonych gości byli mieszkańcy z zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej w Karwodrzy i Zakliczynie, przedstawiciele Stowarzyszenia Nadzieja i instytucji współpracujących z placówką oraz miejscowi duszpasterze.Słoneczna pogoda sprzyjała realizacji programu, w którym przewidziano m.in. nabożeństwo maryjne, występy lokalnych zespołów muzycznych (Melodia, Pokolenia, Schola parafialna), występ przedszkolaków, biesiadę, aukcję, zabawy integracyjne i charytatywne oraz typowo piknikowy poczęstunek zamówiony w tuchowskiej restauracji „Płowiecki”. Wiele radości sprawiła zabawa polegająca na sprzedaży pączków, w jednym z których był ukryty srebrny pierścionek na szczęście. Z pierścionkiem tym wyjechała z Tuchowa teściowa, której zięć ufundował pączka.

Na uwagę zasługuje świetna organizacja imprezy i ogromny wkład tuchowskiej wspólnoty Sióstr. Przygotowaniem placu, funkcjonalnym ułożeniem ławek, stołów z napojami, punktami sprzedaży gipsowych figurek, całą dekoracją od świeżo posadzonych klombów po dziesiątki balonów dyrygowała niezrównana s. Hanna Draus.
Kilkunastoosobowa grupa wolontariatu pod opieką s. Jolanty Kolarz zachwyciła wrażliwością, dyspozycyjnością i odpowiedzialnością w zleconych na czas pikniku zadaniach.
Konferansjerkę prowadziła Z. Krzemińska – pracownik DPJ, a część zabaw p. W. Patyk – radny parafialny zaprzyjaźniony z DPJ.
Ponad 200-osobowe spotkanie odbiło się szerokim echem w najbliższym środowisku, przez cały kolejny tydzień mieszkańcy DPJ wspominali świetną zabawę, a internauci oglądali zdjęcia w wyk. K. Jasińskiego na stronach Tuchowa i Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.