Tegoroczny Piknik noszący hasło „Jesteśmy na wczasach”, który odbył się w sobotnie słoneczne popołudnie dn. 8 czerwca 2019 r. przy Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie, zgromadził kilkaset osób – rodziny Mieszkańców DPJ, pracowników i sióstr, zaprzyjaźnione Stowarzyszenia, a także dobroczyńców przyjaciół i sąsiadów. Wśród gości honorowych była Prowincjalna Prowincji Tarnowskiej Zgromadzenia Sióstr św. Józefa s. Antonia Piekarz, Fundatora Fundacji czyli s. Miriam Bilska (inicjatorka Pikniku), p. Michał Wojtkiewicz – poseł na Sejm RP, p. Wiktor Chrzanowski – wice burmistrz, p. Adam Drogoś – były Burmistrz Tuchowa i p. Janusz Łukasik – wice przewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie. Obecni byli także oo. redemptoryści : o. W. Radowski, o. P. Kurcius, siostry służebniczki z tuchowskiej „Ochronki”.
Dekoracja placu i rekwizyty sióstr św. Józefa witających gości nie budziły wątpliwości, iż podjęto temat „ Jesteśmy na wczasach”, a piosenka kilkukrotnie śpiewana: „… Staś Majcher przygrywa, reszta wypoczywa, wszyscy dobrze wiemy, piknik uda się …” wprowadzała radosny nastrój. Dyrektor placówki s. Ewa Pacyfika Pławecka w rytm piosenki „wyprowadziła” z Domu organizatorów Pikniku czyli personel i siostry z tuchowskiej Wspólnoty, by razem już na scenie zainaugurować imprezę. Na scenie zaprezentowano fotele dla seniorów zakupione po ubiegłorocznym Pikniku, natomiast dochód z tegorocznego przeznaczony będzie na zakup wózka transportowo-kąpielowego umożliwiającego kąpiel w pozycji półleżącej. Przy okazji warto wspomnieć, że oddział DPJ wyposażony jest od kilku lat w nowoczesną wannę i podnośnik przystosowany do kąpieli osób całkowicie leżących, a także od wielu lat dysponuje wózkami transportowo-kąpielowymi, przeznaczonymi wyłącznie do kąpieli w pozycji siedzącej.
Różnorodność i wysoką jakość występów artystycznych zorganizowały dzieci z Niepublicznego Przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa , seniorzy, wolontariusze i pracownicy DPJ pod kierunkiem terapeutki zajęciowej Pauliny Kordela oraz muzycy tegorocznej imprezy czyli p. Stanisław Majcher – akompaniament i wokal czyli urocze kobiety w ludowych strojach reprezentujące Stowarzyszenie Społeczności Lokalnej „Moje Siedlisko” z Siedlisk. Pod hasłem „staropolska gościnność – kuchnia domowa” kryły się wyroby ekipy kuchni pod okiem szefowej s. Andżeliki, czyli pierogi i bigos, chleb ze smalcem z klasztornej kuchni oraz grillowana przez trzy urocze panie i jednego pana kiełbaska i kaszanka. Przez cały czas serwowano napoje chłodzące i „gorące”! Z myślą o dzieciach przygotowano zjeżdżalnię, wędkę szczęścia, watę cukrową, lody i malowanie twarzy. Przeprowadzono wiele zabaw integracyjnych typu „złoty pierścionek w pączku”, walc czekoladowy „panny Krysi”, loterię, aukcję itp.
Tradycyjnie Fundacja Dzieło Miłosierdzia Im. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego przyznała wyróżnienia najlepszym Wolontariuszom czyli p. Barbarze Duda z Tuchowa i p. Marcinowi Walkowiczowi z Tarnowa.
Piknik mógł się odbyć dzięki ogromnemu wysiłkowi sióstr i pracowników DPJ. Zasadniczą rolę odegrali Darczyńcy nie tylko z naszego środowiska, ale także z Belwederu w osobach Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser – Dudy.
Wyjątkowo liczni uczestnicy Pikniku zatańczyli „pociąg po świecie” i … poloneza poprowadzonego przez przełożoną tuchowskiej placówki s Pacyfikę Pławecką proboszcza sanktuaryjnej parafii o. Bogusława Augustowskiego.
Zgodnie z ideą pomysłodawców, każdy, a więc również tegoroczny VIII Międzypokoleniowy Piknik Czerwcowy realizuje kilka celów, do których należy min. promocja dobrego i zdrowego wypoczynku, integracja Mieszkańców DPJ z seniorami i rodzinami z lokalnego środowiska oraz podtrzymywanie tradycji staropolskiej gościnności.
Dziękujemy wszystkim którzy pomogli zorganizować VIII Piknik wspierając materialnie tę Imprezę. W dowód naszej wdzięczności zostanie odprawiona Msza Święta za dobroczyńców i uczestników Pikniku 7 lipca 2019 roku o godz. 10.30 w kaplicy Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie.
Oto nasi Dobroczyńcy:
Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa – Prowincja Tarnowska
Klasztor Ojców Redemptorystów w Tuchowie
Poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz
Gmina Tuchów
Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Obrzut
PFRON
Burmistrz Gminy Ryglice Paweł Augustyn
Burmistrz Miasta Dębica Mariusz Szewczyk
Pracownicy Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie
Przyjaciele i Sąsiedzi DPJ w Tuchowie
Piekarnia K. i K. Jasikowscy
Huta Szkła Gospodarczego -Wrześniak Tadeusz
Ignacy Strojny
Salon Odnowy Biologicznej „ALTER EGO”
Przychodnia Rodzinna „CARDEA”
Salon Fryzjerski Agnieszka Lech
Salon Kosmetyczny Łucja Starzyk-Ludwa
Pizzeria Tuchowska
SKLEP „Lejdis” Iwona Sajdak-Słowik
DGE Diagnostyka Gazowo-Energetyczna
„Anko-Pol” Hurtownia odzieży roboczej i ochronnej
„Soft” Hurtownia art. chemicznych i śr. czystości
Apteka Twoje Leki
Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski „Sajdak”
Sklep Papierniczo – Biurowy Danuta Piątek
Ośrodek Rekreacji „Dolina Białej” Sajdak
Pasieka Leśna Zdzisław Karwat
„JWD” Hurtownia warzyw i owoców
Katarzyna Skórska
Tomasz Wantuch
Czyste Powietrze Tuchów
Wooden World Grzegorz Wesołowski
Fundacja Auxilium
Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”
Firma Księgarska Olesiejuk
Edycja Świętego Pawła
Wydawnictwo „Skrzat”
Wydawnictwo „Znak”
Agata Gajewska – Talaska
Sklep Spożywczo-Przemysłowy „Sezamek” w Siedliskach Tuch.
„Apteka Rodzinna” Tarnów
Firma „PŁOWIECKI” R. i R. Płowieccy
„RADO” Radosław Płowiecki
Ślubne Inspiracje Rękodzieło Aneta Gręda
Za-ca Burmistrza Tuchowa Wiktor Chrzanowski
Stowarzyszenie „Moje Siedlisko”
RIVER E. Kłósek, I. Kędzior
Firma Handlowo – Usługowa PM Mateusz Ptaszkowski
Poligrafia Redemptorystów Tuchów
Przedsiębiorstwo „Siemion” Roman Pawiński
Wytwórnia Papierowa Handmade by Kinga
Rubicello Marek Przewoźnik

Zapraszając na przyszłoroczny Piknik s. P. Pławecka przypomniała o obchodach związanych ze 100 rocznicą śmierci ks. Zygmunta Gorazdowskiego – Założyciela Zgromadzenia Sióstr św. Józefa i Patrona Fundacji. Dziewiąty Piknik będzie zorganizowany pt. „W Domu Ks. Zygmunta”.