Zgodnie z zeszłoroczną zapowiedzią VI Międzypokoleniowy Piknik Czerwcowy przy Domu Pogodnej Jesieni zatytułowany był „Chrzciny”. Przybyła więc cała zaproszona rodzina czyli Mieszkańcy, pracownicy, wolontariusze, siostry józefitki i ich rodziny, przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczych i władz samorządowych w tym Burmistrz Tuchowa.

W bogatym programie przewidziano wręczenie 16 Wyróżnień osobom działającym na rzecz seniorów i wolontariatu, które Zarząd Fundacji Dzieło Miłosierdzia im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego przyznał 11 Mieszkańcom DPJ, 2 nauczycielkom z ZS w Karwodrzy i 3 wolontariuszom! W części inauguracyjnej z wielką radością przyjęty został wspólny występ byłej i obecnej siostry dyrektor: s. Miriam i s. Pacyfiki, które zadedykowały wszystkim Piosenkę DPJ! Muzyczny upominek zaprezentowała także spontanicznie powołana grupa w składzie: s. Pacyfika, J. Kądziołka (PCPR w Tarnowie), dyr. DPJ w Zakliczynie R. Kuczyński, Burmistrz Ryglic B. Karasiewicz i Burmistrz Tuchowa A. Drogoś! W czasie prezentacji Rodziców i dziecka czyli bohaterów „chrzcin” nadciągnęła burza z ulewnym deszczem, która spowodowała „ewakuację” ludzi i rzeczy do budynku DPJ. Tam w ciepłej i miłej atmosferze przeprowadzono aukcję 10 przedmiotów m. in. bigosu z dziczyzną, kołaczy, obrazów olejnych i leżaków, zabawę z pączkiem i srebrnym pierścionkiem oraz atrakcyjne losy. Wszystkim zajęli się świetnie wolontariusze, „do pączków” ubrani w … zabawne śpioszki.

Jak to zwykle bywa po burzy wyszło słońce więc Goście udali się na zewnątrz, gdzie raczyli się swojskim jadłem i kiełbaską z „damskiego” i „męskiego” grilla! Na scenie przy udziale 7 panów i 1 pani przedstawiono karetę, a następnie prowadzono zabawy i tańce integracyjne pod kierunkiem s. Marciny.
Wykorzystując możliwości terenu wokół DPJ, wytrwali uczestnicy Pikniku prowadzeni przez dyrektora DPJ – s. Pacyfikę i proboszcza sanktuaryjnej parafii o. Bogusława zatańczyli poloneza Ogińskiego a następnie śpiewając piosenkę „Jedzie pociąg z daleka” wsiedli do pociągu! Miłą niespodzianką tegorocznego Pikniku był krótki koncert w wykonaniu Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej po kierunkiem P. Kucharzyka.

Piknik 2017 zorganizowało Zgromadzenie Sióstr św. Józefa Prowincja Tarnowska, Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego i DPJ w Tuchowie. Współorganizatorami był Powiat Tarnowski, PFRON w Tarnowie i GKRPA w Tuchowie. Na zakończenie imprezy zapowiedziano przyszłoroczny Piknik, który będzie zatytułowany „U cioci na imieninach”!