Tradycyjnie już w drugą sobotę czerwca (14.06.2014)  mieszkańcy Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie przeżywali rodzinne i kulturalno-integracyjne wydarzenie pod nazwą III Międzypokoleniowy Piknik Czerwcowy. Organizatorem imprezy było Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa Prowincja Tarnowska, Dom Pogodnej Jesieni w Tuchowie i Fundacja Dzieło Miłosierdzia Im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego. Piknik współfinansowany był przez PFRON w Tarnowie, Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie.

W czterogodzinnym programie przewidziano występy dzieci z Niepublicznego Przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa, scholi parafialnej oraz dzieci i młodzieży ze świetlicy opiekuńczo–wychowawczej z Kielanowic. Dla uczestników tegorocznego Pikniku cztery tańce latynoamerykańskie zaprezentowała para taneczna z klubu tańca „Klasa-Tarnów” Anna Kozub i Piotr Salwa. Wszyscy uczestnicy imprezy byli zaangażowani we wspólny śpiew, zabawy integracyjne, konkursy i tańce.

Impreza zgromadziła kilkuset uczestników, w tym mieszkańców Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie i ich rodziny, osoby niepełnosprawne ze Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”, przedstawicieli grupy AA „Iskra”, Domu Samotnych Matek z Dziećmi Monar-Markot w Tuchowie, przedszkolaków i scholę parafialną z rodzinami, mieszkańców innych DPS-ów oraz mieszkańców ulic sąsiadujących z naszą placówką. Cieszyliśmy się także obecnością przedstawicieli służby zdrowia z Tuchowa i instytucji współpracujących z Domem Pogodnej Jesieni. W przeprowadzeniu pikniku wspomagał nas wolontariat młodzieżowy, a oprawę muzyczną całej imprezy zapewnił zespół „Melodia”. Organizatorzy ugościli wszystkich smacznym jedzeniem z firmy „Płowiecki” oraz pysznymi ciastkami z kuchni zakonnej.

Piknik był realizacją m.in. takich założeń jak przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych i niepełnosprawnych, promocja zdrowia i rodziny, integracja środowiska lokalnego, promocja bezalkoholowego spędzania czasu przeznaczonego na wypoczynek i rozrywkę, propagowanie wartości religijnych i patriotycznych.

 Wydarzenie to uwiecznił na zdjęciach p. Krzysztof Jasiński. Zapraszamy do obejrzenia galerii.