Zgodnie z ubiegłoroczną zapowiedzią, V Międzypokoleniowy Piknik Czerwcowy (11.06.2016) zatytułowany był „Poprawiny”. Pośród około 500 gości byli Mieszkańcy DPJ z rodzinami, przedstawiciele zaprzyjaźnionych DPS-ów, wspólnot, instytucji, przedszkolaki z rodzinami, schola parafialna, sąsiedzi DPJ, siostry św. Józefa, pracownicy i ponad 30-osobowa grupa wolontariuszy, reprezentowana honorowo przez Młodą Parę – Sylwię i Wiktora.

W bogatym programie artystycznym, znalazły się skecze, występy muzyczno-wokalne oraz tańca nowoczesnego. Dla uczestników Pikniku przygotowano bezpłatne jadło z firmy Płowiecki i wiejski chleb ze smalcem, a także różnorodne pyszne ciasteczka z kuchni s. Eligii. Wszyscy, którzy zechcieli wesprzeć Fundację Dzieło Miłosierdzia im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego, działającą przy DPJ, odwiedzali stoiska z krówkami z logo Fundacji, z pracami wykonanymi przez pracowników i Mieszkańców DPJ, m.in. metodą de coupage i powertexu i cieszącą się ogromnym powodzeniem „wędkę szczęścia”, która błyskawicznie wyłowiła wszystkie torebki pełne ciekawych niespodzianek. 

Ekspresowo, bo w ciągu 20 minut zakończono zabawę z 212 pączkami, srebrnym pierścionkiem i 6 szczęśliwymi losami. Rewelacyjnie przebiegała aukcja 9 przedmiotów świetnie poprowadzona przez Artura, Kasię i Sylwię – wolontariuszy.

Podczas V, jubileuszowego Pikniku podziękowano dyrektor DPJ – s. Miriam Bilskiej, która jest założycielem Fundacji, inicjatorem i głównym organizatorem Pikników; za to, że dzięki działaniom jakie są podejmowane, wolontariusze mogą na nowo odkrywać sens słów: „Kiedy spałem śniło mi się, że  życie jest radością. Kiedy się obudziłem, zobaczyłem, że jest służbą. Kiedy zacząłem służyć, znów stało się radością”. Do słów podziękowań dołączono koszulkę z nadrukiem „V na 5″ tzn. pięć pikników na piątkę”. S. M. Bilska CSSJ bez chwili zastanowienia założyła koszulkę, a wszyscy zgromadzeni na placu na stojąco zaśpiewali „100 lat” przy akompaniamencie zespołu Melodia.

Kolejnym podniosłym i wzruszającym momentem było wręczenie 11 dyplomów, które Zarząd Fundacji przyznał za kilkuletnie bezinteresowne zaangażowanie ludziom dobrej woli, dzięki którym innym żyje się łatwiej i piękniej: Joannie Heród, Wolontariuszom z Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Pleśnej, Beacie Wantuch, s. Izajaszy Szczepanik CSSJ, Bartłomiejowi Majcher, Józefie Bilskiej, Zofii i Józefowi Kras, s. Hannie Draus CSSJ, Krzysztofowi Jasińskiemu, Stanisławowi Bernal i Joannie Dacyna.

Czerwcowe słoneczne popołudnie było zgodnie z założeniami Organizatorów czasem wspólnej, dobrej zabawy wielu pokoleń, w tym najmłodszej kilkunastomiesięcznej Marysi i najstarszej, w dniu swoich 104 urodzin, Reginy Jaworskiej.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wielu uczestników stanowi już od pięciu lat stałą i wierną grupę gości, a ci, którzy w tym roku byli po raz pierwszy, chwalą charakter i organizację imprezy. Zaś Mieszkańcy, którzy słusznie czują się współgospodarzami, nie tylko przeprowadzali przed Piknikiem „inspekcję” placu, ale podpowiadali pomysły i na lepsze zmieniali scenariusz. Tak trzymać!