„TAK! BARDZO CHCEMY!”

Jak co roku, od paru lat mieszkańcy DPJ zapytani czy chcieliby pielgrzymować na Wielki Odpust Tuchowski w większości odpowiedzieli: „Tak! Bardzo chcemy!”. Dlatego w dniu 05.07.24 na nabożeństwie dla chorych i niepełnosprawnych oraz pracowników służby zdrowia, DPS- ów, hospicjów, ZOL-ów, zespołów Caritas, wolontariuszy, aptekarzy i farmaceutów powitana była także ponad 25 – osobowa grupa mieszkańców i pracowników DPJ z dyrektorem s. Bogusławą Katarzyną Podrazą, sióstr józefitek i wiernych wolontariuszy. Najstarsza uczestniczka licząca 99 lat p. Kazimiera szła przez dziedziniec sanktuaryjny „pod rękę” z opiekunką, najmłodszymi byli wolontariusze – synowie pracownic DPJ czyli Karol z Siedlisk ( lat 13), Filip z Tuchowa ( lat 14) i Szymon z Olszyn ( lat 14).

Pielgrzymi z DPJ zauważeni przez proboszcza i kapelana uradowani byli pełnym, wspólnotowym uczestnictwem w Koronce do Bożego Miłosierdzia, uroczystej Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem bpa kieleckiego Jana Piotrowskiego , błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem…Niektórzy skorzystali z Sakramentu Pokuty i z możliwości osobistej wpłaty na RM i TV Trwam, wszyscy nawiedzili grób koronatora abpa Leona Wałęgi.

Powrót samochodem, na wózkach inwalidzkich i pieszo wzbudzał zainteresowanie kramami odpustowymi i zapełnionym parkingiem sanktuaryjnym, który na co dzień widziany jest inaczej przez mieszkańców DPJ zza okien pokojów bądź z przydomowego ogrodu.

Tegoroczny WOT pod hasłem „Maryja obecna w Kościele” dobiegł końca, a Czciciele Matki Boskiej Tuchowskiej – także Mieszkańcy DPJ – nadal trwają na modlitwie, przesuwając paciorki różańca w intencjach osobistych, rodzin, Kościoła i świata.

Organizatorem lipcowego wydarzenia byłą terapeutka zajęciowa Paulina Kordela przy współpracy z Fundacją Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego i koordynatora dyżuru Agnieszką Filip.