W czwartek, 27.06. br delegacja Mieszkańców DPJ w Tuchowie wraz z s. Alfonsą Grybel – pracownikiem socjalnym oraz Pauliną Kordelą – terapeutką zajęciową udała się do Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy na Piknik Integracyjny w morskim klimacie.

Duża ilość morskich atrakcji powodowała, że p. Olga, p. Aniela, p. Sylwia i p. Czesiu byli bardzo zadowoleni i uśmiechnięci. Niesamowitą niespodziankę sprawiła nam p. Olga, której ciekawość poznania nowych rzeczy zwyciężyła nad sprawnością ( p. Olga porusza się z pomocą laski lub chodzika) i ku zaskoczeniu wszystkich obserwujących usiadła na skuterze wodnym. Była zachwycona i promieniała radością. Jej zachowanie potwierdza, że „wiek to tylko liczba”. Oczywiście nie obyło się bez braw dla p. Olgi.

Po przemówieniach i programie artystycznym wszyscy usiedli do stołu aby zjeść pyszny strogonow i pierogi . Był to też czas na miłe rozmowy m.in. nasi Mieszkańcy spotkali się z panią Magdaleną Marszałek – burmistrz Tuchowa, panem Wiktorem Chrzanowskim- zastępcą burmistrza, o. Piotrem Kurciusem oraz pracownikami i mieszkańcami innych placówek.

Po obiedzie p. Anna Gawryał, która miała naszą grupę pod opieką zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy na parkiecie i do zdjęć z Syrenką.

Bardzo serdecznie dziękujemy dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy– p. Sylwii Krawiec za zaproszenie, natomiast p. Annie Gawryał za pomoc i opiekę nad nami podczas Pikniku.