„LUBIĘ WRACAĆ TAM, GDZIE BYŁEM JUŻ” to tytuł tegorocznego zadania publicznego „Wakacyjnie – Fundacyjnie”, którego realizację rozpoczęto we wtorek, 21 maja br. W spotkaniu wyjazdowym „na Willę w Lubaszowej” uczestniczyły 54 osoby : 21 mieszkańców i 16 pracowników DPJ, 12 uczniów ze SP im. Stanisława Staszica w Tuchowie z nauczycielkami Klaudią Sajdak i Katarzyną Wojtanowską oraz 3 seniorki ze środowiska lokalnego. Warto zauważyć, że z tego grona aż 21 osób służyło pomocą wolontaryjnie!!

Bezpieczną jazdę zapewniły: samochodem przystosowanym do przewozu  niepełnosprawnych – Dom Pogodnej Jesieni w Tuchowie i autokarem Firma KAMYKOWSKI Zbigniew w Tuchowie. Słoneczna pogoda sprzyjała rekreacji na łonie natury i podziwianiu przepięknych widoków. Każdy senior miał zapewnioną indywidualną opiekę, dlatego możliwe były nie tylko spacery, ale też odśpiewanie Litanii Loretańskiej przy figurze Matki Bożej nad stawem. Dzięki podjazdom dla wózków inwalidzkich wszyscy mogli nawiedzić kaplicę p.w. Wniebowzięcia MB. Wielu uczestników z zadziwieniem podkreślało empatyczną i pomocną postawę młodzieży szkolnej. Podczas poczęstunku w tutejszej jadalni był czas na rozmowy o polskiej tradycji i kulturze ludowej, o szczególnym miejscu jakim od lat 50 -tych jest ta część Lubaszowej zwana przez jednych „Willą” a przez innych „ Górą Tabor”.

Korzystając z okazji wspólnego spotkania mieszkańcy i personel DPJ wręczyli własnoręczny prezent i złożyli życzenia , także w wersji śpiewanej solenizantce, dyrektor DPJ w Tuchowie – s. Bogusławie Katarzynie Podraza. Wspólne świętowanie rozpoczęło się już o godz. 7.00 rano  Mszą św. w intencji s. Bogusławy a później wspólnymi życzeniami na świetlicy w gronie mieszkańców oraz pełniącego w danym dniu personelu. Życzenia na „Willi” były dopełnieniem imieninowego świętowania.

Majowe, międzypokoleniowe przedpołudnie w Lubaszowej obudziło wspomnienia, którymi starsi podzielili się z młodszymi, było promocją dobrego wypoczynku i przywróceniem lepszego samopoczucia; a zatem…warto choć na parę godzin zmienić sobie…widok zza okna. Na miłą atmosferę niewątpliwie miała wpływ ogromna serdeczność i gościnność gospodarzy czyli redemptorystów o. Dariusza Pabisia – przełożonego Domu Zakonnego w Lubaszowej i o. Michała Reinke – proboszcza parafii p.w. św. Gerarda Majelli w Lubaszowej. Organizatorem wydarzenia współfinansowanego przez Gminę Tuchów była Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, a koordynatorem Renata Dudek reprezentująca Zarząd tejże Fundacji.