W piątek 10.05. br. radosna grupa wolontariuszy ze Szkoła Podstawowa im. Bronisława Czecha w Pleśnej w charakterystycznych niebieskich podkoszulkach zjawiła się w Domu Pogodnej Jesieni aby wraz z Mieszkańcami odśpiewać Majówkę.
 
Ale co to była za Majówka….wspaniała jednym słowem; w zupełnie nowej aranżacji muzycznej, co było możliwe dzięki p. Kasi – opiekunce wolontariatu ( gitara), Donacie – studentce, córce pani Kasi, wolontariuszce w DPJ od czasów jej szkoły podstawowej (skrzypce) oraz dzięki także uzdolnionemu panu Piotrowi – kierowcy szkolnego autobusu (gitara).
 
Piękny śpiew Litanii Loretańskiej a później wielu pieśni Maryjnych niósł się po całym Domu dzięki radiowęzłowi, a zgromadzeni w przydomowej kaplicy Mieszkańcy mogli go usłyszeć osobiście.
Wszyscy potem jednogłośnie stwierdzili, że było przepięknie….dzieci naprawdę fantastycznie się przygotowały i bardzo głośno śpiewały. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie prawie 20 osobowej grupie wolontariuszy na czele z panią Katarzyną Zielińską.
 
Tuż po zakończeniu wolontariusze byli bardzo pomocni w przewiezieniu i odprowadzeniu Mieszkańców do ich pokoi.
DZIĘKUJEMY z całego serca za tak piękne międzypokoleniowe popołudnie !!!!!