W sobotę, 23 marca w Cyklu Spotkanie z Gościem Miesiąca udział wziął o. Grzegorz Gut-redemptorysta, proboszcz parafii rzymskokatolickiej p.w.  Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie.  Mieszkańcy DPJ, pracownicy i wolontariuszki (27 osób) z radością przybyli do świetliczki, by lepiej poznać młodego, bo zaledwie 40-letniego proboszcza, który od kilku miesięcy zarządza parafią, do której należą.

Prowadząca spotkanie Zdzisława Krzemińska przypomniała m.in. że parafia była erygowana 73 lata temu, obecnie liczy ponad trzy tysiące  parafian a o. Grzegorz jest jej 13 proboszczem. Następnie uczestnicy  opowiedzieli o tradycyjnych wydarzeniach takich jak pielgrzymka do Sanktuarium MB czy październikowy różaniec na dróżkach.

Z dużym zainteresowaniem wszyscy wysłuchali historii powołania do kapłaństwa Grzegorza z Jankowej, jego formacji, kolejnych miejsc duszpasterstwa wśród dzieci, młodzieży szkolnej i akademickiej oraz doświadczenia organizacji międzynarodowych spotkań. Odpowiadając na pytania proboszcz o. Grzegorz zaprezentował tuchowską wspólnotę redemptorystów, parafię, wspólnoty w niej działające, specyfikę parafii, w której kościół jest także nawiedzanym przez pielgrzymów Sanktuarium maryjnym.

Organizatorem Spotkania przy współpracy z koordynatorem dyżuru Józefą Skrobiś  była Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego reprezentowana przez s.  Bogusławę Katarzynę Podrazę, Agnieszkę Filip i Zdzisławę Krzemińską.