W piątek,  22.03.2024 r.  wystąpiła na naszej dpjowskiej scenie młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Bronisława Czecha w Pleśnej. Nie było to jednak zwykłe przedstawienie…była to pełna emocji, niesamowitej aranżacji i talentu aktorskiego inscenizacja Drogi Krzyżowej, która na pewno na długo zostanie w pamięci wszystkich, którzy mieli okazję ją zobaczyć. Nie sposób oddać tego co się wtedy wydarzyło słowami…było to piękne, realistyczne…niektóre Mieszkanki DPJ własnymi rękoma chciały oderwać żołnierzy od idącego Pana Jezusa podczas jego upadków…co tylko jest dowodem na to, że młodzież naprawdę  wzbudziła w podopiecznych DPJ olbrzymie emocje.

A wszystko to za sprawą Sylwii Gąciarz – wolontariuszki – absolwentki Szkoły Podstawowej im. Bronisława Czecha w Pleśnej, która 10 lat temu zaczynała swoją przygodę z wolontariatem ( pod okiem p. Joanny Heród) a teraz już jako dorosła kobieta chciała dołożyć cegiełkę dobra od siebie i zorganizowała od A do Z tą cudowną inscenizację ze wspaniałymi wolontariuszami z kl. IV-VII.  Sylwii dziękujemy za piękny pomysł i jego realizację a aktorom za zaangażowanie, przychodzenie na próby po lekcjach, słuchanie pani reżyser i fantastycznie oddanie się temu przedsięwzięciu.

Rozkrzewianie w uczniach  od najmłodszych lat  idei wolontariatu przez p. Joannę Heród daje potężne owoce i bardzo się cieszymy, że możemy tego doświadczać. A Sylwii życzymy powodzenia w realizacjach każdego swojego życiowego planu.