W niedzielę Palmową (24.03.24) pod patronatem burmistrza Tuchowa na rynku odbył się kiermasz potraw, wypieków i ozdób wielkanocnych. Jedno z wielu stoisk należało do Domu Pogodniej Jesieni w Tuchowie i Fundacji wspierającej działalność Domu.

 Walory artystyczne i smakowe przyciągały uwagę nowych odwiedzających i tzw. starych dobrych znajomych. Kiermasz, jak zawsze, był okazją do spotkań m.in. z rodzinami Mieszkańców DPJ, przeglądu talentów, pomysłów, poznaniu lokalnej społeczności i prezentacji prac ludzi dobrej woli.

Dzięki nim właśnie stoisko DPJ było naprawdę bogate, a wykonawcami byli seniorzy DPJ wraz z terapeutką Pauliną Kordelą, siostry józefitki z Lubaczowa i innych miejsc, które oprócz ozdób zrobiły plecione różańce, Zofia i Józef Krasowie z Tarnowa, Sylwia i Julia Gąciarz z rodziną z Pleśnej, Agnieszka Maziarka z Lubczy, Tomasz Podraza z Moderówki.

Smaczne i niezwykle dekoracyjne wypieki podarowały na kiermasz: Dorota, Emilka, Aneta, Halina, Bogusia, Ania czyli personel kuchni DPJ, Sylwia Gąciarz z Pleśnej, Agnieszka Sowa z Olszyn, Barbara Szarkowicz z Lichwina i jej córka Renata Patyk z Tuchowa oraz Krystyna Stalder z Lubaszowej. Ciasteczka, baranki, babeczki, chleb cieszyły się powodzeniem na przemian z jajkami, palmami, biżuterią, stroiki i ozdobami. Za misterne ułożenie ciasteczek w pudełeczkach odpowiadały józefitki, s. Doloria i s. Efraima.

Na tuchowskim rynku DPJ i Fundacje Dzieło Miłosierdzia im. św. Zygmunta Gorazdowskiego reprezentowały: s. Bogusława Katarzyna Podraza, s. Pacyfika Pławecka, Sylwia i Julia Gąciarz, Barbara Duda, Renata Dudek, Zdzisława Krzemińska i Agnieszka Maziarka, która w konkursie na najpiękniejsza palmę zdobyła 3 miejsce!!!