W piątek, 22 marca br. delegacja Mieszkańców czyli panie Sylwia, Cecylia i p. Czesław wzięli udział w dekorowaniu rynku na Wielkanoc. W akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę” na zaproszenie organizatorów – Burmistrza i Domu Kultury w Tuchowie – uczestniczyły także miejscowe przedszkola, szkoły i organizacje. Seniorzy DPJ, pełni zapału podczas terapii zajęciowej pod kierunkiem Pauliny Kordeli przygotowali staranne, kolorowe i różnorodne ozdoby.

Tak więc, zalaminowane pisanki, pisanki wykonane metodą decoupage, kwiaty a nawet balony w kształcie jajek zostały zawieszone z pomocą strażaków na drzewku przy alejce prowadzącej od ul. A. Mickiewicza do ratusza. Drzewko było wyznaczone na świąteczny EkoArt dla DPJ w Tuchowie i Fundacji przy nim działającej. Seniorzy wraz z opiekunami ( Paulina Kordela – terapeutka, Agnieszka Filip i Zdzisława Krzemińska – Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego ) obejrzeli ekologiczne prezentacje muzyczne i odwiedzili stoiska oferujące zdrową degustację.

Nagły deszcz i zimny wiatr nie zepsuły dobrych humorów naszym podopiecznym, bo przyjazny samochód DPJ z sympatycznym kierowcą p. Tomaszem zapewnił szybki i bezpieczny powrót do Domu.