„Marzanno, Marzanno, odejdź już prosimy, nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy!”

Z takimi oto słowami i fantastyczną ręcznie wykonaną „Marzanną” w słoneczny, środowy poranek (20.03.2024) do DPJ przybyły dzieci z kl I c ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie  wraz z p. Anną Jurek – wychowawczynią oraz p. Anetą Bandyk – nauczycielem wspomagającym. Było to pierwsze, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie spotkanie dzieci z Mieszkańcami Domu. Nieco stremowani aktorzy wkroczyli na scenę i zobaczyli na widowni…..same uśmiechnięte twarze. Mieszkańcy z podziwem patrzyli na śliczne przebrania dzieci i z wielką ciekawością oczekiwali co to będzie za program artystyczny.

A było to „Powitanie wiosny”. P. Ania i p. Aneta zadbały o to aby scenariusz był ciekawy, wesoły, pełen radości z powodu nadchodzącej Wiosny. Mali aktorzy wspaniale odegrali swoje role…zadawali i odpowiadali na pytania o wiośnie, opowiadali o dawnych zwyczajach związanych z pożegnaniem zimy, pokazali wszystkim kukłę – Marzannę, która symbolizuje zimę i „wywieźli” ją na „taczce” aby już nie wracała; przypomnieli Seniorom czym był gaik – czyli gałązka udekorowana kolorowymi wstążeczkami  i innymi ozdobami, zaśpiewali także piosenkę „Maszeruje wiosna”. Wykonanie piosenki tak się spodobało Mieszkańcom DPJ, że mali artyści musieli ją jeszcze raz zaśpiewać zanim się pożegnali.

Kolejnym punktem programu były zagadki – czyli wiosenna zgaduj – zgadula oraz prezentacja…bocianów, bazi, przebiśniegów, żab i liścia.

Na koniec dzieci pokazały kilka znaków związanych z wiosną w uczonym się przez siebie języku migowym.

Wspaniały program artystyczny wzbudził w Mieszkańcach DPJ wiele radości. Obdarowali oni dzieci  nie tylko słodyczami, ale także bardzo  ciepłymi słowami i ogromnymi brawami. Sami natomiast dostali  wiosenny podarunek, który zawiesili na jednej ze ścian na swojej świetlicy.

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie dzieci oraz pań, bez których nie udałoby się zrealizować tego spotkania.