Piątek 8 marca upłynął w DPJ bardzo wyjątkowo a to za sprawą wyjątkowego święta oraz przybyłych gości. Ale po kolei…

Nie od dziś wiadomo, że 08.03 to DZIEŃ WSZYSTKICH KOBIET. Wspaniałe życzenia już z samego rana złożyli Mężczyźni pracujący w DPJ zarówno Mieszkankom jak i koleżankom z pracy obdarowując je kwiatami i słodkościami. Życzenia usłyszały Panie oczekujące w kaplicy na Drogę Krzyżową oraz wszystkie inne w każdym zakątku Domu, ponieważ Bartosz i Tomasz użyli do tego działającego na terenie Domu radiowęzła.

Później Mieszkańcy mieli czas na modlitwę i uczestniczyli w Drodze Krzyżowej. Natomiast po wyjściu z kaplicy udali się do pięknie przyozdobionej świetlicy, gdzie czekały na nich dzieci z kl. III ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kotulskiej w Jodłówce Tuchowskiej wraz z p. Elżbietą Garncarz – ich wychowawczynią i p. Elżbieta Wiejacką – opiekunką wolontariatu – sprawczynią tego całego…fantastycznego zamieszania. A zamieszanie dotyczyło Czerwonego Kapturka, który szukał swojego Księcia z Bajki na….czacie. Fantastyczne przedstawienie, pełne humoru, świetnej scenografii, zabawnych scenek oraz przepełnione wspaniałą grą aktorską dzieci sprawiło Mieszkańcom DPJ wiele radości.

Seniorzy zgodnie twierdzili, że to cudowne spotkanie i bili głośno brawo. Jednak to nie było wszystko….dodatkowo w stronę Kobiet „młodych i młodszych” popłynęły piękne życzenia z okazji ich święta i czerwone jabłka ze specjalną dedykacją. Pomysł, jak i jego realizacja wyszedł doskonale; s. Bogusława Katarzyna Podraza – dyrektor DPJ serdecznie podziękowała dzieciom, nauczycielom a także rodzicom, którzy przywieźli swoje pociechy do Tuchowa. Na zakończenie jedna z uczennic – Natalia wykonała utwór „Dla Ciebie, mamo” ( Violetty Villas) a później w duecie z kolegą z klasy – Michałem „ Ale jazz” ( Sanah, Vito Bmbino). Uczniowie pokazali jakie mają talenty a my im kibicujemy żeby jak najbardziej je rozwijali a pani wychowawczyni kl. 3 gratulujemy tak zgranych i zmotywowanych dzieci. Na zakończenie każdy mógł sobie zrobić zdjęcie w fotobudce – prezencie od gości.

Kiedy dzieci już się rozeszły Mieszkańcy złożyli życzenia Paniom wręczając kwiaty  a Mieszkanki Panom (bo przecież już 10.03. przypada Dzień Mężczyzn ) przekazując przy tym śmieszne krawaty wykonane na terapii zajęciowej  oraz słodkie upominki. Te dwa święta sprawiły, że uśmiech nie znikał z twarzy naszych Podopiecznych…a rozmowy damsko-męskie i męsko-damskie toczyły się jeszcze do późnych godzin popołudniowych.

Piękna kartka z życzeniami z okazji Dnia Kobiet wraz z przepisem na ELIKSIR SZCZĘŚCIA przysłana została przez mężczyzn z kl. 3 b ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie. Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy!!!!! Obiecujemy zgodnie z receptą stosować.