ZNÓW SIĘ UDAŁO

To już po raz czwarty udało się zapełnić czerwone, metalowe SERCE plastikowymi zakrętkami! Gdy pojawiły się obok niego dodatkowe pełne worki ustalono datę przekazania na 12 lutego br. Uczestnikami tej kolejnej akcji charytatywnej są m.in. przedszkolaki, seniorzy, ich rodziny, mieszkańcy Tuchowa, Burzyna, Siedlisk, tuchowska i tarnowska Wspólnota Sióstr Św. Józefa.

Każdorazowo przy opróżnianiu SERCA pojawia się radość i poczucie sensu nawet najmniejszej pomocy; dlatego nie dziwi wówczas obecność grupki seniorów- tych śledzących wydarzenie „przez okna” i tych, którzy wyszli z Domu. Pomimo czasu ferii, na godz. 10.00 przybyło 9 uczniów – wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie pod opieka nauczycielek Magdaleny Igielskiej -Bakulińskiej i Katarzyny Wojtanowskiej.

Po raz trzeci po zakrętki ( 9 worków) przyjechał wujek Basi Hebdy z Gwoźdźca k/Zakliczyna. Ten niewielki dochód uzyskany w firmie recyklingowej będzie przeznaczony na rehabilitację 13-letniej Basi. Tego samego dnia w SERCU znalazły się pierwsze zakrętki, to znak, że świadomie i błyskawicznie ktoś o…dobrym sercu zainaugurował kolejny etap trwającej od dwóch lat Akcji przy ul. Św. Józefa 9 w Tuchowie.

Organizatorem wydarzenia przy współpracy z inicjatorem SERCA – Tomaszem Rąpałą i koordynatorem dyżuru w DPJ – Dorota Fiszerowicz była Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego reprezentowana przez s. Bogusławę Katarzynę Podrazę, Renatę Dudek, Agnieszkę Filip  i Zdzisławę Krzemińską.

Autorem zdjęć jest s. Anastazja Marzena Tkacz.