TO NIE BYŁA WIZYTA LEKARSKA

W sobotę, 10 lutego br. Mieszkańcy DPJ oczekiwali z radością swojego lekarza rodzinnego, w którym od wielu lat jest tuchowianka dr Janina Lewicka. Wszyscy zebrani w kameralnej świetliczce wiedzieli, że tego dnia pani doktor nie będzie badać, diagnozować, wypisywać recept…ale – jak sama powiedziała – z wielką przyjemnością poczyta swoim pacjentom w ramach Akcji „ Z książką do DPJ”.

Po sympatycznym wzajemnym powitaniu, już od pierwszych zdań lektorka wzbudziła zainteresowanie słuchaczy prawdziwą historia znanego dziennikarza telewizyjnego Krzysztofa Ziemca – autora książki „Wszystko jest po coś”. Opowieść o wypadku, cierpieniu, rehabilitacji, zmaganiu się ze słabościami napisana z Mirą Suchodolską wciąż daje siłę wielu osobom. Podczas krótkich przerw słuchacze wspominali lekarską posługę dra Jana Piotrowskiego ( ojca dr Lewickiej) i okazywali wdzięczność za taką samą posługę dra Dominika Lewickiego ( syna dr Lewickiej). Rozmowy dotyczyły m.in. zmian leczenia na przestrzeni lat, a także…osobistej i zawodowej drogi dr Janiny Lewickiej

Miłą niespodzianką dla 20-osobowego grona uczestników spotkania było przybycie Grupy Apostolskiej z Zalasowej (Martyna, Joanna, Malwina, Maja, Karolina, Dominik) z ks. Bartłomiejem Wilkoszem, który odmówił specjalną modlitwę z okazji Światowego Dnia Chorych. Młodzież indywidualnie złożyła życzenia seniorom i wręczyła własnoręcznie zrobione kolorowe kwiaty.

Organizatorem spotkania przy współpracy z koordynatorem sobotniego dyżuru Krystyną Stadler i s. Nelą Gawlik  była Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego reprezentowana przez s. Bogusławę Katarzynę Podrazę, Agnieszkę Maziarkę i Zdzisławę Krzemińską.

Fotorelacja – s. Anastazja Marzena Tkacz