W środę 07.02. br. w DPJ Mieszkańcy oraz przybyli goście spotkali się w „Karnawałowej kawiarence z przytupem”. Taki właśnie motyw przewodni zabawy  zaproponowała terapeutka zajęciowa by pożegnać okres karnawału. Pomysł spotkał się z dużym entuzjazmem wśród Mieszkańców.  Podziwiali oni regionalne stroje, w których mogli zobaczyć personel DPJ podczas występu artystycznego. Sami także mieli na sobie różnorodne chusty, korale, góralskie czapki i ciupagi oraz wianki wykonane przez uczestników terapii zajęciowej.

Pośród zebranych gości spotkać można było Tuchowskie Seniorki. 10 pięknie wyglądających Pań przybyło specjalnie na zabawę do DPJ aby pomóc podczas tańców, porozmawiać i potowarzyszyć Mieszkańcom podczas tego wydarzenia. Tuchowskie Seniorki przybyły z uśmiechem, niesamowitą energią i pysznymi smakołykami…dwoma ciastami i masą ciasteczek. Serdecznie dziękujemy za te pyszności a także za ogromne serce dla Podopiecznych DPJ i za poświęcony czas.

Zabawa karnawałowa rozpoczęła się od niespodzianki dla s. Róży i s. Stylity, które obchodziły Jubileusz Ślubów Zakonnych. S. Róża 70 -ty a s. Stylita 60- ty. Nie obyło się bez pięknych życzeń i głośnego śpiewu „ Wszystkiego dobrego życzymy życzymy”.

Później na scenę wszedł zespół  złożony z kilku pracowników DPJ (Agnieszka, Kasia F., Kasia W, Paulina, Bartosz) oraz  firmy PALMED (Kasia).  Ich regionalne przedstawienie wzbudziło wiele radości wśród obecnych na świetlicy uczestników zabawy. „Jak to dobrze żoną być”, „Ej poleczko” niosło się po całym piętrze Domu, natomiast dialog dwóch kum o mężach oraz krótka historia jak to baba piekła placek zostały nagrodzone gromkimi brawami. Olbrzymie brawa za własną twórczość  dostały też  dwie panie Seniorki z Tuchowa. Pani Józefa Maciaszek za piękny wiersz o tym, jak to Mieszkanka DPJ szykuje się od rana na bal oraz Pani Jadwiga Gogola za historię o odchudzaniu, diecie i niepotrzebnym tłuszczyku.

Po programie artystycznym nie pozostało nic innego jak dobrze się bawić…tańcząc i śpiewając. Między czasie w „ karnawałowej kawiarence” można było napić się kawy, herbaty lub soku a także skosztować wypieków z tutejszej kuchni oraz tych, przyniesionych przez  Tuchowskie Seniorki.

Zabawa z przytupem pięknie zintegrowała Mieszkańców, siostry, personel i społeczność lokalną. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.