ASPIRANT SZTABOWY W DPJ

W sobotę, 3 lutego br. wznowiony został cykl spotkań „Z książką do DPJ”. Tego dnia także swoją przygodę z wolontariatem rozpoczęła 21-osobowa grupa siódmoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie. Przed godziną 10 -tą, ubrani w żółte fundacyjne kamizelki udali się do świetlicy DPJ pod opieką swoich nauczycielek: Klaudii Sajdak, Magdaleny Igielskiej – Bakulińskiej, Katarzyny Wojtanowskiej i Agnieszki Mitoraj. Młodzież na ręce 20-osobowej grupy Seniorów DPJ wręczyła pięknie zapakowane paczki z różnorodną herbatą, czarną kawą i cappuccino… w zamian otrzymując breloczki, długopisy i cukierki.

Na wstępie Zdzisława Krzemińska przedstawiła postać św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa i patrona działającej przy DPJ Fundacji oraz historię Zgromadzenia i Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie. Prezentację uzupełniła dyrektor DPJ – s. Bogusława Katarzyna Podraza dzieląc się refleksją nt. idei wolontariatu wśród osób starszych w kontekście modelu współczesnej rodziny.

Zgodnie z planem o godz.10.15 zaproszony gość Janusz Buratowski asp.szt. dzielnicowy z Posterunku Policji w Tuchowie rozpoczął czytanie książki „ Fotel wspomnień „ Józefa Bossowskiego, tarnowianina, stomatologa, który kilkanaście lat temu był mieszkańcem DPJ. Historia Tarnowa, mnóstwo anegdot, ciekawych epizodów i sytuacji okraszonych dowcipem spotkało się z dużym zainteresowaniem słuchaczy także dzięki świetnej interpretacji lektora, syna polonistki w…mundurze.

Wykorzystując międzypokoleniowy charakter 50-osobowego spotkania J. Buratowski nie tylko rozdał ulotki „Bezpieczny Senior” z kampanii informacyjno – edukacyjnej KMP w Tarnowie i Powiatu tarnowskiego, ale podał też przykłady metod działania oszustów również na terenie Tuchowa. Następnie zwrócił się do młodzieży, apelując o rozwagę podczas zbliżających się ferii zimowych i zdrowy rozsądek przy korzystaniu z internetu, który stanowi konkretne zagrożenia.

Organizatorem wydarzenia – przy udziale sobotniego dyżuru w DPJ – była Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego bezpośrednio reprezentowana przez s. Bogusławę Katarzynę Podrazę, Agnieszkę Filip i Zdzisławę Krzemińską.

Fotorelacja – s. Anastazja Marzena Tkacz