WSPÓŁCZESNE JASEŁKA

W piątek 26.01. br  dzięki grupie teatralnej „ Trubadur” z Zakładu Karnego w Tarnowie Oddział Zewnętrzny w Tarnowie-Mościcach oraz młodzieży ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w Jodłówce Tuchowskiej Mieszkańcy DPJ mogli zobaczyć inscenizację Jasełek, w których cud narodzin Jezusa został przeniesiony do czasów współczesnych.

Czy ktoś zastanawiał się kiedyś, jak w dzisiejszych czasach wyglądałoby przyjście na świat Jezusa? Jak zareagowałby na to świat? Czy tak po prostu by uwierzył? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć aktorzy wcielające się w różne role. Widzowie natomiast nie zobaczyli ubogiej stajenki w Betlejem, a mieszkanie zwykłej rodziny – Maryi i Józefa, którzy dowiadują się, że stają się świadkami zmiany świata na lepsze.

Piękna scenografia wykonana przez wolontariuszy z Jodłówki Tuchowskiej pod czujnym okiem p. Elżbiety Wiejackiej, nastrojowa muzyka – idealnie oddająca świąteczny klimat oraz profesjonalna gra aktorska naszych gości sprawiła, że całość Jasełek oglądało się z wielką przyjemnością i zainteresowaniem.

Autorem scenariusza jest jeden z członków grupy „Trubadur”, który podczas rozmowy po zakończonym spektaklu już w głowie układał pomysły na kolejne inscenizacje.

Gratulujemy  pomysłu, talentu i zaangażowania wszystkim włączonym w realizacje tego  wydarzenia.