„KOLĘDA PŁYNIE Z WYSOKOŚCI”. Pod tym hasłem Szkolny Klub Wolontariatu z Zespołu Szkól Niepublicznych w Tarnowie  ( Branżowa Szkoła I Stopnia im. 16 Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej) zorganizował akcję wspólnego kolędowania wraz z Mieszkańcami Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie. To było niesamowite spotkanie, które rozpoczęło się w piątek 12.01.br tuż po śniadaniu. Młodzież wraz z panią dyrektor  Anną Bieniasz oraz katechetką s. Joelą ( ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa) pojawili się w DPJ w trakcie godzin lekcyjnych, które zamienili na prawdziwą lekcję życia….o poświęceniu, o miłości bliźniego, o przewartościowaniu pewnych rzeczy oraz o życzliwości i empatii.

Cała grupa kolędników z aniołami, turoniem, pasterzem, gwiazdkami, kucharzem, pielęgniarką, gospodynią i s. Efraimą (która wspomagała graniem na gitarze i śpiewem) przedstawiła  bożonarodzeniową scenkę i zadbała o to, że całe spotkanie było pięknym przeżyciem dla Podopiecznych DPJ.  Śpiew Kolęd przeplatany był bardzo ciekawymi, zimowymi zagadkami, które Seniorom przypadły do gustu, podobnie jak turoń, który niezaprzeczalnie był gwiazdą spotkania. Dziękujemy serdecznie za wspaniałe spotkanie, które napełniło radością serca Mieszkańców DPJ a dzięki uczniom i opiekunom Pracowni cukierniczej i gastronomicznej (Branżowej Szkoły I Stopnia im. 16 Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej) także i żołądki, ponieważ wolontariusze przyjechali z przepysznymi wypiekami. Palce lizać!!!

Po poczęstunku wszyscy z Kolędą poszli odwiedzić p. Helenkę, która w DPJ przebywa od samego początku powstania placówki. Młodzież nie mogła się nadziwić z jakim uśmiechem i entuzjazmem przyjęła ich Seniorka i jak pięknymi życzeniami na sam koniec ich obdarzyła. Oni odwdzięczyli się wspólna modlitwą.

Na koniec spotkania terapeutka zajęciowa Paulina, która jest jedną z opiekunów wolontariatu w DPJ przedstawiła prezentację nt. wolontariatu ….czyli dlaczego, dla kogo i w jakim celu, s. Bogusława Podraza – dyrektor DPJ serdecznie podziękowała s. Joeli za pomysł, pani dyrektor szkoły za zgodę na ten  wyjazd  i wspaniałe czynne uczestnictwo w programie artystycznym, p. kierowcy za przywiezienie wolontariuszy, a samym wolontariuszom….za czas, który zechcieli spędzić z Seniorami oraz za chęć kolejnego spotkania bo właśnie taką deklarowali.

Pani Władysława w imieniu Mieszkańców „serdelecznie” podziękowała wszystkim za przybycie i poprosiła…” o więcej”. Czekamy na kolejne spotkania.