Dzień Wigilii to niezwykły, uroczysty, wzruszający i wyjątkowy czas. W naszym Domu tradycyjnie, jak co roku Mieszkańcy również usiedli do wspólnej wieczerzy.  

24 grudnia o godz. 15.30 s. Bogusława Katarzyna Podraza – dyrektor Domu Pogodnej Jesieni rozpoczęła wieczerzę wigilijną modlitwą. Wzruszenie, zachwyt, podniosłość chwili…i wiele innych emocji wyzwalał opłatek, którym dzielono się przy wigilijnym stole. Każdy Mieszkaniec miał towarzystwo zapewniające obsługę i pomoc w spożywaniu tradycyjnych dań, przygotowanych w tutejszej kuchni. Podczas Wigilii delegacja Mieszkańców – p. Maria oraz p. Tadeusz złożyli na ręce siostry Bogusławy – dyrektor Domu piękne życzenia bożonarodzeniowe dla niej oraz dla wszystkich sióstr z tuchowskiego Zgromadzenia, których część także uczestniczyła w wigilijnych modlitwach oraz pomagała w obsłudze Mieszkańców.

Po wieczerzy jeszcze długo w całym Domu rozbrzmiewał śpiew kolęd. Był to mile spędzony czas, który pozwolił nabrać dystansu do tego, co wokół nas oraz przeżyć wieczór w przyjemnej, rodzinnej atmosferze.