Czy andrzejki mogą odbyć się bez wróżb i czarów??? Oczywiście, że tak!!! W Domu Pogodnej Jesieni miała miejsce zabawa andrzejkowa, której głównym celem była dobra zabawa i szczypta szaleństwa na parkiecie przed zbliżającym się czasem Adwentu. Mieszkańcy Domu w odświętnych strojach i z pozytywną energią pojawili się na pełnej andrzejkowych dekoracji świetlicy aby potańczyć, pośpiewać, posłuchać muzyki, porozmawiać….po prostu aby spędzić ten dzień zupełnie inaczej niż zazwyczaj. I nie rozczarowali się!!!

Pod opieką i przy pomocy personelu oraz sióstr józefitek, które również zjawiły się na zabawie Mieszkańcy mogli bezpiecznie i radośnie spędzić ten czas na parkiecie. W trakcie zabawy terapeutka Paulina zorganizowała konkurs fryzur!!! Zaprosiła do udziału panie opiekunki: Renatę i Krystynę, które na co dzień ze względu na swój fryzjerski talent  zajmują się przycinaniem, farbowaniem i upinaniem włosów ( Mieszkankom i Mieszkańcom Domu), rehabilitantkę Katarzynę ( firma Palmed) oraz …. rehabilitanta Bartosza (DPJ). Uczestnicy wybrali spośród zebranych na świetlicy 4 panie i mieli za zadanie upiąć najciekawszą andrzejkową fryzurę!! Oczywiście wszystkim poszło znakomicie, po zakończeniu pracy zrobili pokaz swoich dzieł aby wszyscy mogli je zobaczyć. Na koniec zostały wręczone nagrody!! Publiczność jednogłośnie ogłosiła, że wszyscy są na 1 miejscu…za ich odwagę, kreatywność, niebanalne podejście do tematu i umiejętności.

Po chwili oddechu, którą był słodki poczęstunek zabawa taneczna nabrała tempa. Różne rytmy porywały do tańca lub chociażby do poruszania się wszystkich zgromadzonych a „ zumba na krzesłach” wzbudziła dużo pozytywnej energii i radości zarówno wśród Podopiecznych, jak i personelu, który towarzyszył swoim Seniorom do ostatniego tanecznego kawałka. Ze śpiewem na ustach i miłymi wspomnieniami tak aktywnie spędzonego czasu Mieszkańcy udali się na obiad.