W sobotę, 25. listopada br. odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie z Cyklu „Z książką do Domu Pogodnej Jesieni”. Tym razem 20 – osobowe grono słuchaczy gościło Wojciecha Patyka – przyjaciela DPJ, byłego członka Zarządu Fundacji, tuchowskiego społecznika, który przeczytał wybrane wiersze z książki „Raz na Rynku z Sandomierzu” Anny Kwiecińskiej – Utkin. W przerwach między czytaniem opowiadał anegdoty i dowcipy z czasów, gdy był najpopularniejszym drużbą weselnym w okolicy. Stąd pomysł, by każdy obecny został uhonorowany spontaniczną rymowaną dedykacją.

W świetlicy zrobiło się gwarno i wesoło, bo także seniorzy mają duże poczucie humoru. Podsumowując spotkanie mówili m.in. „Ależ było śmiesznie”, „Dziękujemy za ten mile spędzony czas”, „Można było się uśmiać” i tylko p. Ani była rozczarowana i ze smutkiem zapytała: „To już kończycie? A ja myślałam,  że się dopiero … rozkręcamy”. 

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św.  ks. Zygmunta Gorazdowskiego działająca przy DPJ w Tuchowie.