10 listopada w DPJ rozpoczęło się PATRIOTYCZNE ŚWIĘTOWANIE.

Najpierw Mieszkańców odwiedziły dzieci ( grupa młodsza) z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr św. Józefa wraz ze swoimi paniami. Cała grupa zachwyciła swoimi strojami i wspólnie, międzypokoleniowo został odśpiewany HYMN POLSKI.

Później, tradycyjnie, jak co roku w przeddzień 11 listopada Mieszkańcy wraz z personelem przygotowali program, w którym uczcili rocznicę odzyskania niepodległości ( w tym roku już 105!!!).
Podniosłą atmosferę tworzyli wszyscy przebywający na świetlicy…każdy w odświętnym stroju, z kotylionem przypiętym do ubrania oraz chorągiewką w dłoni.

Występ, w którym wzięło udział aż 11 Mieszkanek wraz z Renią – opiekunką, Kasią i Bartkiem – fizjoterapeutami oraz Pauliną – terapeutką przeniósł wszystkich do pociągu….zmierzającego od NIEWOLI ku WOLNOŚCI. Były uśmiechy, łzy wzruszenia, chwile zadumy oraz wymownej ciszy… Piękny, patriotyczny śpiew wszystkich uczestników spotkania został wzbogacony głosami sióstr józefitek na czele z s. Bogusławą Podrazą – dyrektor DPJ, s. Alfonsą Grybel – pracownikiem socjalnym, s. Martą -pielęgniarką oraz s. Stylitą – wolontariuszką.

Kolejna odsłona patriotycznego świętowania miała miejsce sobotę 11 listopada, kiedy to liczna grupa Mieszkańców, siostry józefitki oraz pełniący w tym dniu dyżur personel wzięli udział w spotkaniu na świetlicy aby uczcić i przywołać pamięć o bohaterach, którzy poświęcili życie za wolność i niepodległość. Podczas spotkania czytane były fragmenty książki „Wigilia w okopach” (autorstwa Jacka Przybylskiego i Witolda Tkaczyka) opisujące Bitwę pod Łowczówkiem. Zostały także przywołane słowa z kazania wygłoszonego przez ks. Alfonsa Górowskiego – proboszcza parafii pw. św. Jakuba w Tuchowie wypowiedziane podczas porannej mszy św. 11 listopada w którym przypomniał on historię walk o niepodległość. Przestrzegał także, że o wolność trzeba dbać każdego dnia, bo nie została nam dana raz na zawsze. Mieszkańcy podczas sobotniego spotkania wzięli także udział w akcji „Niepodległa do hymnu”, a na koniec odmówili modlitwę w intencji Ojczyzny, za poległych oraz o dobrą przyszłość dla Polski.

We wtorek 14.11. Seniorów z DPJ odwiedziły dzieci z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Tuchowie wraz z s. Benedettą – dyrektor przedszkola oraz z p. Mariolą i p. Joanną. Dzieci z grupy starszej przedstawiły piękny program patriotyczny z wierszami, wspaniałym tańcem i pieśniami. Dzieci zostały fantastycznie przygotowane przez swoje panie nauczycielki a ich biało-czerwone stroje oraz flagi trzymane w rączkach nadawały całości podniosłej atmosfery. Po odśpiewaniu Hymnu Polski dzieci obdarowały Mieszkańców biało – czerwonymi serduszkami, które same dla nich wykonały. Wspaniałe jest to, ze dzieci tak chętnie przy każdej okazji odwiedzają Seniorów i, że dla nich jest to taka piękna i naturalna rzecz, a dla Mieszkańców DPJ to zawsze wyjątkowy czas.