„Z książką do Domu Pogodnej Jesieni”  to tytuł akcji zaplanowanej na listopadowe, sobotnie przedpołudnia. Inauguracja miała miejsce 4 listopada w kameralnej świetliczce, gdzie zgromadzili się Mieszkańcy zainteresowani ciekawą lekturą. Pierwszym gościem czytającym dla Seniorów DPJ była Magdalena Marszałek. Jak przystało na burmistrza Tuchowa, uczestnicy zostali zaproszeni na…książkowe „Wędrówki z Tuchówką” E. Moździerz.

Zanim to nastąpiło , prowadząca spotkanie przedstawiła genezę powstania pięcioczęściowej publikacji i dokonała krótkiej prezentacji poszczególnych słuchaczy, wśród których była m.in. dawna sąsiadka pani burmistrz, znajome, byłe mieszkanki Tuchowa, Mesznej Opackej, Dąbrówki Tuchowskiej i Zabłędzy. W trakcie czytania było kilka spontanicznych przerw na komentarz do tekstu, który akurat przenosił do znanych już miejsc dzięki realizacji zadań publicznych współfinansowanych przez Gminę Tuchów. Równocześnie, pani Burmistrz zachęcała do odwiedzania nowych bądź zmodernizowanych atrakcyjnych miejsc . Seniorzy chętnie podejmowali rozmowę, a na zakończenie serdecznie zapraszali na kolejne spotkania.

W sobotnim wydarzeniu uczestniczyło 21 osób , w tym dyrektor DPJ -s. Bogusława Katarzyna Podraza, główna księgowa – s. Anastazja Tkacz w roli fotografa oraz Agnieszka Filip i Zdzisława Krzemińska reprezentujące organizatora czyli Fundację Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego.