Młodzi, uśmiechnięci, pełni życia, energii, pomysłów i empatii… to właśnie nasi Wolontariusze, którzy nie zapominają o Seniorach z Domu Pogodnej Jesieni.
 
W piątek 13.10. br w Domu Pogodnej Jesieni zjawili się  WOLONTARIUSZE ze Szkoła Podstawowa im. Bronisława Czecha w Pleśnej wraz z jedną z opiekunek wolontariatu p. Katarzyną Zielińską. Przygotowali oni piękne nabożeństwo różańcowe, które ubarwione było krótkimi, śpiewanymi rozważaniami i pieśniami Maryjnymi. Mieszkańcy Domu Pogodnej Jesieni mogli wziąć udział w różańcu z Wolontariuszami w przydomowej kaplicy, a Ci, którzy ze względu na gorsze samopoczucie nie mogli się zjawić osobiście modlili się wspólnie dzięki radiowęzłowi.
 
Dziękujemy całej ekipie dzieci i młodzieży wraz z panią Kasią za przygotowanie i poprowadzenie piątkowego nabożeństwa różańcowego oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy za chęci, piękne uśmiechy i dobre słowo w kierunku Seniorów a Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im.Bronisława Czecha w Pleśnej za umożliwienie dojazdu Wolontariuszom do DPJ . Jesteśmy pewni, że taka forma wolontariatu zaowocuje w ich dorosłym życiu💚
 
Zadowoleni i pełni radości Mieszkańcy zostali odprowadzeni/ odwiezieni przez młodych wolontariuszy na świetlicę, gdzie mogli jeszcze chwilę z nimi porozmawiać. Wydaje się, że to tak niewiele….ależ skąd!!! To bardzo, bardzo dużo!!!!
 
 

Wspaniałą niespodziankę sprawili także 29.10. br. Wolontariusze ze Szkoła Podstawowa im. Macieja Rataja w Lichwinie za którą bardzo serdecznie dziękujemy p. Joannie Heród – opiekunowi wolontariatu ( organizacja) pani Marzenie Sukiennik – Dyrektor Szkoły Podstawowej ( udostępnienie szkolnego autobusu) oraz samym Wolontariuszom ( występ, śpiew, dobra zabawa).

Młodzież przygotowała krótką scenkę na powitanie jesieni oraz mnóstwo tekstów do śpiewania, które bardzo spodobały się Mieszkańcom DPJ. Śpiew wszystkich zgromadzonych na świetlicy, przy akompaniamencie Alberta  grającego na akordeonie rozbrzmiewał po całym Domu.
 
Na zakończenie rozbawieni, rozśpiewani i roztańczeni Seniorzy zapraszali Wolontariuszy na kolejne odwiedziny z kolejnym tak wspaniałym „zastrzykiem pozytywnej energii”. Już niebawem Ci młodzi, fantastyczni ludzie zapowiedzieli się z KARAOKE!!! Mieszkańcy DPJ wyczekują tego spotkania z niecierpliwością💚
 
 
Bardzo się cieszymy, że Oni są … nie tylko do tańca i do różańca….Cieszymy się, bo są blisko, angażują się i trwają przy Seniorach tak jak potrafią najlepiej. I za to serdecznie Im dziękujemy!!!!!!