W piękny, słoneczny, wrześniowy dzień ( 12.09.br) Mieszkańcy Domu Pogodnej Jesieni wraz z s. Bogusławą – dyrektor Domu, przedstawicielami zespołu terapeutyczno – opiekuńczego i wolontariuszami udali się do bardzo klimatycznego miejsca – Doliny Białej w Tuchowie. Miejsce to tonęło w pięknych, jesiennych dekoracjach a motywem przewodnim była farma dyniowa.

Wycieczka rozpoczęła się o godz. 9.30 . Część osób pojechała samochodem, ale zdecydowana większość z pomocą ochotników dotarła na miejsce na wózkach. Pogoda dopisywała, jednak mimo słonecznej, letniej aury Mieszkańcy korzystając z okazji, że znajdują się w takim miejscu i w takim gronie przygotowali wraz z terapeutką Pauliną krótki program artystyczny mający na celu pożegnanie lata a powitanie zbliżającej się wielkimi krokami  jesieni.

Wspólna zabawa, konkursy, śpiewy i wyśmienite jedzenie serwowane przez właścicieli Doliny Białej sprawiało, że wszyscy świetnie się bawili, byli zadowoleni i uśmiechnięci. Między czasie Mieszkańcy prosili o robienie zdjęć na tle tej klimatycznej farmy dyniowej do których zapraszali też swoich opiekunów.

Dzień upłynął w fantastycznej atmosferze, do Domu wszyscy wracali zmęczeni, ale szczęśliwi. Wyjście do Doliny Białej ufundował DPJ  oraz Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego.

Serdecznie dziękujemy właścicielom Doliny Białej za bardzo miłe przyjęcie całej ekipy DPJ pod swój dach,  pyszne jedzonko, uśmiech i dobre słowo.