Od 15 maja do 10 sierpnia br. w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę Tuchów, a zatytułowanego WAKACYJNIE -FUNDACYJNIE „Przed Seniorem świat otworem”. Mieszkańcy DPJ uczestniczyli w kilku wydarzeniach poza Domem. Wyjątek stanowił II etap ubiegłorocznej Akcji „Czas na herbatkę z seniorem” .

Rok temu seniorzy z DPJ, lokalnego środowiska i rodzin chętnych uczestników otrzymali kubki z hasłem akcji i logo organizatora czyli Fundacji Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego. W tym roku beneficjenci obdarowani zostali  herbatą, taka jaka lubią: np. Mokate Loyd Green, Green Lemon, Herbloyd Malina piramidki, jeżyna i jagoda, owoce leśne, Lipton liściasta.

Ideą akcji jest wspólnie spędzony czas, odwiedziny tych, którzy czekają na spotkania osobiste, podczas których nieobecny jest pośpiech , telefon, roztargnienie i stres. Zadanie publiczne zostało zakończone, ale delektowanie się herbatką z seniorem ma charakter bezterminowy! Dotychczas kilkadziesiąt osób wzięło udział w tegorocznej edycji w altanie i ogrodzie w Domu Pogodnej Jesieni, a także poza nim na terenie Tuchowa i okolic.