Między ulewnymi deszczami i burzami, znów udało się zrealizować zadanie publiczne „ Wakacyjnie – fundacyjnie”. Tym razem, we wtorkowe słoneczne przedpołudnie ( 25.07.23) 36 – osobowa grupa seniorów i pracowników DPJ oraz wolontariuszy udała się na spacer na Tuchowską Skałkę. Zaproszony gość – Tomasz Wantuch na kolejnych przystankach w cieniu stuletnich drzew zapoznał i zainteresował uczestników historią Rodu Rozwadowskich w Tuchowie. Zadawano pytania, by wyczerpujące odpowiedzi nadawały nowy kontekst i ujawniały jeszcze ciekawsze wydarzenia.

Zgodnie z planem ze Skałki, jedni transportem samochodowym, inni na wózkach inwalidzkich udali się na wyśmienite lody, rurki z kremem i kawę do Baru Relaks przy ul. Kolejowej w Tuchowie. Smacznym uzupełnieniem były borówki amerykańskie z prywatnej plantacji wolontariusza Mariusza z Jastrzębi .

Pani Salomea rozpoznała na Skałce zioła , p. Mariusz gatunki drzew, p. Tomasz opowiadał ciekawostki, p. Ela podziwiała sznur samochodów przy ul. Kolejowej, p. Czesiu – pociąg, p. Bronia – przypomniała sobie jazdę autobusem, p. Olga zrobiła sobie nakrycie głowy z zielonej gałązki, p. Zosia chwaliła aromat kawy, a p. Ania domagała się drugiej rurki – i wszystko to tworzyło atmosferę sympatycznego spotkania. Zadowolenie beneficjentów cieszy tak samo jak udział wszystkich wolontariuszy , ale tym razem szczególnie młodzieży czyli Karola z Siedlisk, Grzegorza z Pleśnej, Filipa z Tuchowa, Daniela z Austrii i Alicji z Norwegii.

Organizatorem współfinansowanego przez Gminę Tuchów zadania była Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego a koordynatorem Renata Dudek – członek Zarządu tejże Fundacji. W plenerowym wyjściu tak jak co dzień – towarzyszyła seniorom s Alfonsa Grybel – pracownik socjalny DPJ.

 

fotorelacja: wolontariusz Karol Kordela