„WIERZĄC W CHRYSTUSA – KOCHAJMY KOŚCIÓŁ” Pod takim hasłem przeżywany jest Wielki Odpust Tuchowski (1-9 lipiec 2023) w sanktuarium Matki Bożej. Seniorzy z Domu Pogodnej Jesieni bardzo się ucieszyli na wieść o organizowanej pielgrzymce w dniu 4 lipca br. podczas której przewidziano udział we Mszy św. o godz. 11.00  odprawianej w intencji chorych i niepełnosprawnych oraz pracowników służby zdrowia, DPS-ów, ZOL-ów, hospicjów, zespołów Caritas i wolontariuszy.

Tegoroczna pielgrzymka liczyła ponad 50 osób; byli to Mieszkańcy DPJ ( w tym 10 na wózkach inwalidzkich), siostry józefitki, pracownicy i wolontariusze m.in. siostry służebniczki BDNP z ul. Zielonej w Tuchowie. Eucharystia sprawowana w kaplicy polowej, uroczysta procesja po Mszy św. , wysłuchane Słowo Boże i śpiewy stanowiły ogromne przeżycia dla seniorów, na twarzach których malowała się radość, skupienie i  rozmodlenie. Niektórzy po Mszy św. spełniali swoje dodatkowe pragnienia, np. chwilę modlitwy przed Cudownym Obrazem w kościele, przejście wokół ołtarza głównego czy przejazd odpustową ulicą z kramami.

Seniorzy z DPJ skorzystali kilka dni wcześniej z sakramentu spowiedzi, w dniu pielgrzymki sami bądź z pomocą opiekunek zadbali o fryzury i świąteczne stroje, by zanieść przed oblicze Matki Bożej Tuchowskiej osobiste intencje. Pielgrzymkę prowadziła dyrektor DPJ  – s . Bogusława Katarzyna Podraza i pracownik socjalny DPJ – s. Alfonsa Bożena Grybel . Przy głównym wejściu na dziedziniec swoich znajomych i bliskich pielgrzymów witał kapelan DJ – o Piotr Kurcius redemptorysta. Seniorzy włączyli się w modlitwy i w śpiewy, szczególnie i prosto z serc brzmiały słowa pieśni:

„ O, Panie Boże, dzięki Ci

Żeś mi Kościoła otwarł drzwi

W nim żyć, umierać pragnę”