PRZED SENIOREM ŚWIAT OTWOREM

MAJÓWKA 2023

W piękny, ciepły i słoneczny dzień ( 23.05.23, w godz. 10.30 – 15.30) na placu przy DPJ odbyło się niecodzienne spotkanie Mieszkańców, sióstr józefitek, pracowników i gości. Przy figurze Matki Bożej odśpiewano Litanię Loretańską i pieśni maryjne, a kapelan o. Piotr Kurcius udzielił błogosławieństwa i podzielił się z uczestnikami wieloma ciekawostkami nt. dawnych majówek. M.in. wspomniał, że Karol Wojtyła przyszedł na świat ok. godz. 17.00, gdy w sąsiadującym z Jego domem kościele śpiewano Litanie.

W drugiej części spotkania przewidziano pyszny obiad „pod chmurką” i wyjątkowy deser, którego okazją były imieniny dyrektor DPJ – s. Bogusławy Katarzyny Podraza. Msza św. w intencji solenizantki zamówiona przez personel DPJ została odprawiona rano o godz. 7.00. W Liturgię włączyli się pracownicy DPJ a życzenia po Mszy św. złożyła delegacja Mieszkańców DPJ.  Grupa artystyczna personelu DPJ (opiekunki, rehabilitanci, pracownicy kancelarii, kuchni i pralni) przygotowała w prezencie pod kierunkiem terapeutki Pauliny Kordeli kolorową, słowno – muzyczną i wesołą inscenizację „Rzepki” Juliana Tuwima. Na widowni miejsca zajęły również dzieci z Przedszkola Niepublicznego Sióstr św. Józefa w Tuchowie, którego dyrektorem była kiedyś…solenizantka.

Wspaniałą oprawę muzyczną majówki i biesiady zapewniła sympatyczna, ubrana w stroje ludowe grupa śpiewacza ze Stowarzyszenia „Moje Siedlisko” ze Stanisławem Rodowiczem i s. Alfonsą Grybel ( przełożoną Domu Zakonnego w Tuchowie i pracownikiem socjalnym DPJ).

Majowa pogoda sprzyjała dobremu samopoczuciu i atmosferze beztroskiej zabawy, a nawet tańcom, do których muzyka porwała kilkunastoletniego Filipa, 40 -latków i seniorów, w tym trzy 90 – latki!

Organizatorem „Majówki 2023” była Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, a koordynatorem Agnieszka Maziarka – członek Zarządu Fundacji. Wydarzenie było pierwszym z kilku zaplanowanych w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę Tuchów, które będą realizowane w Cyklu „ Wakacyjnie – fundacyjnie”, w tym roku pt. „Przed seniorem świat otworem”.

Autorem zdjęć jest wolontariusz Karol Kordela