To już po raz trzeci udało się zapełnić po brzegi SERCE, które od grudnia 2021 roku jest zainstalowane pod krzyżem na zewnętrznej ścianie prezbiterium Kaplicy Sióstr przy ul. Św. Józefa 9 w Tuchowie. Do serca można podejść od ulicy Św. Józefa i ulicy abpa Leona Wałęgi.  To tu wrzucane są do czerwonego, metalowego serca czyste, różnokolorowe zakrętki plastikowe. Okazją są odwiedziny seniorów w DPJ, przyprowadzanie dzieci do tutejszego przedszkola, przyjście do pracy. Są i tacy, którzy specjalnie w tym celu się fatygują, tak jak np. Miłosz cyt. „ a my z tatą przynieśliśmy całą reklamówkę zakrętek kiedyś, chociaż przedszkole było nieczynne.”

Właśnie 12 maja br. o  godz. 10.00 przy pięknej, słonecznej pogodzie koordynatorzy akcji opróżniania Serca Tomasz Rąpała i Bartosz Światek ( pracownicy DPJ) przy pomocy grupy średniej przedszkolaków z wychowawczynią Karoliną Hołda przesypali zakrętki do 10 worków.  To już drugi raz Piotr Urban przekaże zakrętki producentowi (m.in. łopat do śniegu, wiaderek) a uzyskane pieniądze przeznaczy na leczenie i codzienną rehabilitację swojej siostrzenicy – 12 -letniej Basi Hebda z Gwóźdźca k/ Zakliczyna. Tuz po odjeździe wujka Basi pojawiło się kilkanaście zakrętek. I oto chodzi! Ta konkretna akcja charytatywna jest prosta i nie stawia wielkich wymagań, a każda nawet najmniejsza pomoc ma sens. Chcemy pomagać dalej! Zapraszamy do udziału wszystkich dotychczas zaangażowanych, w tym sumienną s. Józefinę z tarnowskiej Wspólnoty Sióstr Józefitek i wszystkich,  którzy do  tej pory nie odkładali zakrętek na szczytny cel.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego reprezentowana przez s. Bogusławę Podraza – józefitkę i Zdzisławę Krzemińską.

Autorem zdjęć jest Paulina Kordela.