W bieżącym roku 2023 Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego wspierająca działalność Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie obchodzi 10 rocznicę powstania. Za mało, by świętować z rozgłosem, a za dużo żeby przemilczeć.

Niedziela Miłosierdzia Bożego (16.04.23) nieprzypadkowo została wybrana na to, by intencją Mszy św. odprawionej o godz. 10.30 w kaplicy domowej, objąć wszystkich, którzy brali udział w powołaniu, początkach i dotychczasowym rozwoju Fundacji. Dar Mszy św. dziękczynnej dotyczył każdego, kto nawet najmniejszym gestem pomocy, swoim talentem, wiedzą, czasem, obecnością i słowem wspierał działania Fundacji.

We Mszy św. oprócz Mieszkańców DPJ, sióstr józefitek i Zarządu pełniącego w tym dniu dyżur na oddziale DPJ, uczestniczyły osoby związane z Fundacją z lokalnego środowiska.

Na zakończenie, dyrektor DPJ s. Katarzyna Bogusława Podraza wyraziła podziękowanie za działalność Fundacji i… radość z obecności gości. Po Mszy św. przy drzwiach kaplicy Zarząd częstował słodyczami celebransa o. Antoniego Karasia – redemptorystę, grono aktualnych beneficjentów i wszystkich uczestników liturgii.

Tą drogą Fundacja dziękuje za duchową łączność w modlitwie, gratulacje i życzenia. Oto wybrane fragmenty:

– „ Współdziałanie z Fundacją to sama przyjemność. Dopóki sił mi starczy, zapewniam współpracę”.

– „ Cieszymy się, że nasze skromne działania na rzecz Fundacji podobają się i są przydatne. W Wielkim Poście doświadczyłam z mężem łaski Pana Boga. Nasz czas, trochę grosza, praca rąk – niech będą podziękowaniem za Waszą, także tę niedzielną modlitwę. Działajcie dalej – my pomożemy”.

– „ Dziękujemy za możliwość towarzyszenia w…jubileuszu. To tu nasze dzieci złapały bakcyla wolontariatu i to wtedy wiedzieliśmy, że to bardzo dobra „duchowa inwestycja”.

– „ Życzę sił w rozwoju tego Dzieła Miłosierdzia. Niech Zygmunt Gorazdowski Patron Fundacji wspiera Was w życiu prywatnym, rodzinnym i zawodowym, a nade wszystko w prowadzeniu Fundacji w słońcu, ale też pośród…burz.”.