Wiosennie czyli radośnie i kolorowo zrobiło się popołudniu (24.03.br.) w świetlicy DPJ, gdzie Mieszkańcy przyjęli swoich gości czyli uczniów ze SP w Lichwinie. Joanna Heród –  nauczyciel i wychowawca wolontariatu młodzieżowego od wielu lat gwarantuje wysoki poziom każdego wydarzenia i tak też było tym razem! Kilkunastoosobowa grupa z powodzeniem zadebiutowała bogatym programem słowno – muzycznym; były piosenki i wiersze o wiośnie (m.in. J. Poniedzielskiego), krzyżówka z hasłem opracowana przez dwie urocze nastolatki, quizy z przysłowiami i znajomością imion, roślin, zwierząt na daną literę, a wszystko prowadzone profesjonalnie przez sympatyczną prezenterkę.

Na uwagę zasługują stroje dziewcząt z przepięknymi wiankami na głowie Pani Wiosny w wielobarwnej spódnicy, a także kosze z kolorowymi kwiatami z krepliny, którymi przystojni młodzieńcy obdarowywali Mieszkańców i pracowników DPJ.

Ponadgodzinne spotkanie ku zaskoczeniu wszystkich bardzo ożywiło seniorów, którzy tryskali wiedzą, refleksem i entuzjazmem odpowiadając na zagadkowe pytania młodzieży.

Na zakończenie aktorzy poczęstowani zostali aromatycznymi lizakami, a Joanna Heród podzieliła się refleksją jako uczestniczka konferencji nt. wolontariatu. Wychowankowie p. Joanny to wzorowi wolontariusze, którzy choć są już uczniami tarnowskich szkół, często nie zrywają kontaktu z DPJ , inni pamiętają czas spędzany z tuchowskimi seniorami.

 Jak dobrze, że przyszła…wiosna, a wraz z nią p. Joanna i młodzi zapaleni wolontariusze!!!