​Droga Krzyżowa to wielkopostne nabożeństwo upamiętniające i symbolicznie odtwarzające ostatnią drogę Jezusa Chrystusa, skazanego na śmierć krzyżową na górze Golgota. W naszym Domu Mieszkańcy mają możliwość uczestniczenia w Drodze Krzyżowej, w każdy piątek Wielkiego Postu.

Pierwszą Drogę Krzyżową w bieżącym roku w Domu Pogodnej Jesieni  poprowadziła młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Bronisława Czecha w Pleśnej wraz z opiekunkami wolontariatu p. Joanną Heród oraz p. Katarzyną Zielińską. Pięknie przygotowane rozważania, składane na Ołtarzu rekwizyty symbolizujące cierpienie Pana Jezusa oraz śpiewane przez prowadzących pieśni stworzyły bardzo podniosłą atmosferę. W Drodze Krzyżowej wzięli udział wszyscy Mieszkańcy Domu…Ci mogący się udać do przydomowej kaplicy a także Ci, przebywający  w pokojach, dzięki działającemu w Domu radiowęzłowi.

Po zakończonym nabożeństwie młodzież poprowadziła jeszcze Koronkę do Miłosierdzia Bożego a potem pomogła paniom opiekunkom odwieźć/odprowadzić Podopiecznych do swoich pokoi, zamieniając z nimi po drodze kilka miłych słów.

To już kolejne spotkanie z tak wspaniałymi, młodymi ludźmi nie bojącymi się patrzeć na choroby i niedołężność, wręcz przeciwnie…patrzącymi na Seniorów z czułością troską i empatią.

Dziękujemy serdecznie rodzicom za takie wychowanie młodzieży a nauczycielom za umożliwiania takich spotkań i szerzenie idei wolontariatu.