15.02. br. w Domu Pogodnej Jesieni odbyła się zabawa karnawałowa, której motywem przewodnim były czasy PRL. Świetlica została przygotowana specjalnie na tę okazję, znalazł się w niej sklepik PRL-owski , pokoik w stylu PRL, różne gadżety i sprzęty z tamtych czasów m.in. prodiż, pralka Frania, lampa naftowa, saturator, a nawet wrotki. Dopełnieniem były piękne stroje w kanonie mody lat 60/70/80, które założyli organizatorzy, Mieszkańcy a także przybyli na zabawę Goście. Mowa tutaj o wspaniałych Tuchowskich Seniorkach, pełnych radości, uśmiechu i pozytywnej energii, które wraz z opiekunkami: p. Marią Kras- wicedyrektor Domu Kultury oraz p. Dorotą Strojny – zaszczyciły DPJ swoja obecnością.

A dobra zabawa rozpoczęła się o godz. 10.00. Po powitaniu wszystkich przez s. Bogusławę Podraza – dyrektor DPJ Tuchowskie Seniorki przedstawiły się i opowiedziały co nieco o tym, co udało się im zapamiętać z czasów PRL-u.  Później do zabawy tanecznej  zaprosił p. Marek Jacher ,który śpiewał i przygrywał na akordeonie dobrze znane wszystkim melodie. Kto mógł – tańczył, kto nie dał rady – śpiewał, a byli i tacy, którzy twierdzili, że nie mogą, a gdy usłyszeli muzykę wyszli na „parkiet”. Mieszkańcy pięknie wystylizowani przez panie opiekunki bawili się wyśmienicie a towarzystwo rozśpiewanych i roztańczonych  Gości sprawiało, że atmosfera była fantastyczna.

O godz. 11.00 rozpoczął się „Pokaz Mody w Stylu PRL” i ku wielkiemu zaskoczeniu… w tym czasie Mieszkańców Domu Pogodnej Jesieni odwiedziła Pani Magdalena Marszałek – Burmistrz Tuchowa, która po kilku słowach powitania została zaproszona na widownię a potem do tańca. Bardzo się cieszymy z wizyty Pani Burmistrz i dziękujemy za wspólna zabawę i miłe słowo skierowane do Mieszkańców. Pokaz mody w wykonaniu przybyłych Gości, Mieszkańców i personelu okazał się strzałem w dziesiątkę i wywołał dużo pozytywnego śmiechu. Tuż po jego zakończeniu wszyscy zostali zaproszeni na mały poczęstunek, aby nabrać sił na kolejne taneczne szaleństwo. Muzyka bardzo dobrze wpływa  na każdego, a w DPJ używamy jej do różnego rodzaju terapii…jednak ta słuchana na żywo jest zawsze najlepsza i przywołuje miłe wspomnienia.

Między kolejnymi utworami odbył się konkurs wiedzy o PRL, w którym wzięło udział 5 mieszanych ( wiekowo) drużyn. Wszystkim udało się perfekcyjnie  odpowiedzieć na pytania i każdy uczestnik otrzymał nagrodę.

Na zakończenie zabawy karnawałowej terapeutka zajęciowa Paulina poprowadziła uwielbianą przez Mieszkańców zumbę na krzesłach . Dzień był bardzo aktywny, spędzony w miłym towarzystwie, pełen wrażeń i emocji…przysłużyły się również temu Tuchowskie Seniorki wraz z p. Marią i p. Dorotką za co im bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania.