Zgodnie z planem, Organizatorzy „IX KOLĘDOWANIA Z BARSZCZYKIEM” czyli Dyrekcja DPJ i Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego zorganizowali drugą jego część, adresowaną głownie do Mieszkańców przebywających w swoich pokojach z powodu ograniczeń jakie przyniosła Im choroba i wiek, ale…ostatecznie kolędnicy odwiedzili każdy pokój i każdego Mieszkańca DPJ!

W niedzielne popołudnie (15.01.2023) kolędowała 12 – osobowa grupa w składzie:
– Święta Rodzina i Król Baltazar ( Mieszkańcy DPJ – p. Elżbieta, p. Marek i p. Czesław)
– Anioł i Diabeł ( pracownice DPJ i Fundacja pp. Agnieszka m. i Renata D. )
– gospodyni domowa ( wolontariuszka, kostiumolog – s. Stylita) oraz „scodroki” czyli pracownice DPJ i wolontariuszki: s. Nela – gitara, s. Anastazja – fotograf, s. Doloria – śpiew oraz pracownice DPJ i Fundacja pp. Agnieszka F. i Zdzisława K. – śpiew

„ Bóg się rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem” – rozbrzmiewał śpiew zwiastujący kolędników, na których Mieszkańcy czekali z radością i…wdzięcznością wyrażaną spojrzeniem, gestem czy serdecznym słowem. Wielu z Nich włączyło się w śpiew, nawiązywało krótkie rozmówki bądź tak jak p. Jan dedykowało pastorałkę!
Miłym i wzruszającym zaskoczeniem byli kolędnicy dla rodzin Mieszkańców, które w to niedzielne popołudnie byli przy swoich bliskich. Dla wszystkich było to…świąteczne i wyjątkowe popołudnie w Domu pięknie udekorowanym, oświetlonym światełkami na choinkach, a przede wszystkim w Domu, w którym ten szczególny czas Bożego Narodzenia ma inny wymiar. Nowe doświadczenie uczestników „ niedzielnych odwiedzin z kolędą” trafnie określiła nowicjuszka – s. Teofila – józefitką mówiąc „ to był cudny czas”.

Koordynatorem „ Kolędowania – cz. II” była p. Agnieszka Maziarka