Jak coroczna tradycja każe STARY ROK należy  pożegnać „z przytupem” . I to właśnie uczyniliśmy 30. 12. br. w Domu Pogodnej Jesieni…

Odświętnie ubrani Mieszkańcy, zespół terapeutyczno – opiekuńczy DPJ wraz z pracownikami współpracującej z Domem firmy NZOZ „Palmed” Cetrum Opiekuńczo-Lecznicze oraz reprezentacja sióstr wzięli udział w pożegnaniu Starego Roku i symbolicznym powitaniu Nowego 2023!!!!
Na świetlicy pośród balonów i serpentyn wspominane były wydarzenia minionego roku oraz wyświetlane filmiki z udziałem Mieszkańców. Opowiadali oni również jak spędzano Sylwestra w ich czasach….co się tańczyło, jadło i jak się bawiło.

Po tym wstępie nie pozostało nic innego jak zacząć zabawę przy muzyce, ciastku i bezalkoholowym szampanie. Kto mógł i chciał to zajmował miejsce na parkiecie i poddawał się gorącym, sylwestrowym rytmom. Cały czas Mieszkańcom towarzyszył uśmiechnięty i zachęcający wszystkich do zabawy personel oraz wolontariuszka – s. Stylita.
Symboliczne powitanie Nowego Roku rozpoczęło się od głośnego otworzenia szampanów, rozdania go uczestnikom zabawy i złożeniu sobie nawzajem noworocznych życzeń. Później były jeszcze tańce i wesołe śpiewy, podczas których delegacja personelu ruszyła z szampanem i życzeniami do Mieszkańców, którzy z powodu gorszego samopoczucia nie mogli wziąć udziału w zabawie.

Mieszkańcy Domu Pogodnej Jesieni hucznie zakończyli 2022 r jednocześnie dziękując Matce Najświętszej i Św. Józefowi za wszystkie łaski, jakie w tym czasie na nich spłynęły.

A czego życzyć w Nowym 2023 Roku….
Dla Nas i Was wszystkich zdrowia, pogody ducha, niegasnącego entuzjazmu, pozytywnego myślenia, jak najmniej smutnych chwil, błogosławieństwa Bożego i potrzebnych łask.
Niech przyszły rok Nas wszystkich… czymś zaskoczy, podaruje coś miłego, da szansę poznania wspaniałych ludzi, ukoi w cierpieniu….Niech będzie wspaniały i wyjątkowy!

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU  życzą:
Mieszkańcy Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie, s.Bogusława Katarzyna Podraza – dyrektor DPJ
a.Alfonsa Grybel – przełożona Domu Zakonnego w Tuchowie oraz Personel DPJ