​Wigilia Bożego Narodzenia to najbardziej uroczysty dzień w roku, na który wszyscy z niecierpliwością czekamy. W Domu Pogodnej Jesieni przygotowania do tego wyjątkowego dnia rozpoczęły się już dużo wcześniej; lepienie pierogów, uszek, pieczenie i dekorowanie ciast oraz ciasteczek… te i wiele innych wspaniałych i pachnących potraw oraz wypieków to zasługa pań kucharek oraz uzdolnionych kulinarnie sióstr józefitek.

Męska część zespołu z p. Bartoszem – rehabilitantem na czele zajęła się ustawieniem stołów na świetlicy aby pomieścić Mieszkańców oraz sióstr z tutejszego Domu. W tym roku po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią rodziny Mieszkańców mogły wziąć udział w Wigilii. Zdecydowało się na to kilka osób, co oczywiście było wyjątkowym wydarzeniem dla całego Domu. Dekoracją stołów i ich świątecznym nakryciem zajęła się terapeutka Paulina wraz s. Teofilą – nowicjuszką, która w DPJ obecnie przeżywa praktyki apostolskie. Obydwie „ dekoratorki” starały się aby każdy poczuł się wyjątkowo siedząc przy wigilijnym stole. Natomiast aranżacją przydomowej kaplicy zajęła się zakrystianka – s. Benjamina. Dzięki niej oprócz choinek zagościła w kaplicy… podziwiana przez wszystkich piękna, precyzyjnie wykonana Szopka Bożonarodzeniowa. Przy cięższych pracach s. Benjamina mogła liczyć na męską pomoc p. Tomasza i p. Bartosza.

24.12. 2022 r punktualnie o godz. 15.30 s. Bogusława Katarzyna Podraza – dyrektor Domu Pogodnej Jesieni rozpoczęła wieczerzę modlitwą. Wzruszenie, zachwyt, podniosłość chwili…i wiele innych emocji wyzwalał opłatek, którym dzielono się przy wigilijnym stole. Każdy Mieszkaniec miał towarzystwo zapewniające obsługę i pomoc w spożywaniu tradycyjnych dań, po którym jeszcze długo w całym Domu rozbrzmiewał śpiew kolęd.

Dom Pogodnej Jesieni na wieczerzy wigilijnej gościł rodzinę z Ukrainy, która serdecznie dziękując za zaproszenie i tak ciepłe przyjęcie podarowała do skosztowania ich tradycyjne, świąteczne ciasto bożonarodzeniowe.

Na zakończenie delegacja Mieszkańców: p. Władysława i p. Sylwia złożyły na ręce siostry Bogusławy – dyrektor Domu piękne życzenia Bożonarodzeniowe dla niej oraz dla wszystkich sióstr z tuchowskiego Zgromadzenia.