27 grudnia br. do Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie dotarła grupa dziewcząt z Dziewczęcej Służby Maryjnej z Florynki. 31 osobowej grupie przewodziła s. Rafaela Fryc, która animuje grupę.Dziewczęta rozpoczęły spotkanie w tuchowskim domu od krótkiej modlitwy w kaplicy domowej.
W świetlicy dla Mieszkańców, przy akompaniamencie gitary, dziewczynki śpiewały kolędy, Hymn Florynki i piosenki z pokazywaniem, co wywołało dużo radości. Takie spotkanie pozytywnie wpłynęło na każdego; na Podopiecznych, na pracowników, jak i na same dzieci, które pogłębiają szacunek do starszych. Można powiedzieć, że był to „Mały Festiwal Radości”. Młodzież swoim śpiewem urozmaiciła czas naszym Mieszkańcom, a radością i młodzieńczym entuzjazmem wywołała nie jeden uśmiech na twarzy naszych Seniorów.

Również wiele radości swoim przyjazdem sprawiła s. Benjaminie,która od września pracuje w Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie, ale przez 3 lata swojej posługi we Florynce prowadziła DSM i tym bardziej było jej miło zobaczyć znajome twarze.
Na koniec wspólnego spotkania dziewczyny wręczyły Seniorom własnoręcznie wykonane aniołki. Wzmocnione gorącą herbatą i ciastkiem, odwiedziły także Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, ruchomą szopkę, po czym wróciły do domu.