DZIĘKUJEMY SERDECZNIE WSZYSTKIM, KTÓRZY ZŁOŻYLI NAM W TYM ROKU PIĘKNE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I PRZEKAZALI NAJPIĘKNIEJSZE NA ŚWIECIE, BO ROBIONE Z WIELKIM SERCEM UPOMINKI​…

Świąteczny, pomysłowy, piękny… robiony z sercem i zaangażowaniem…przywędrował do Domu Pogodnej Jesieni wzbudzając radość , ciekawość i podziw. Mowa tutaj o stroiku wykonanym w ramach zajęć rewalidacyjnych przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie. Pod czujnym okiem Pani Anny Jurek kilkoro uczniów przygotowało dekoracje i ozdoby, z których powstał eklektyczny stroik świąteczny. Stroik wraz z najserdeczniejszymi życzeniami zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia powędrował do Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie.

Przepiękny prezent w postaci delegacji wolontariuszy z Pleśnej przybył do Domu Pogodnej Jesieni aby złożyć Mieszkańcom Bożonarodzeniowe życzenia. Dzięki Pani Magdalenie Kalita wychowawczyni klasy 1 ze Szkoły Podstawowej im. Bronisława Czecha w Pleśnej , Annie Przebięda oraz Julii Kantor Mieszkańcy mogli usłyszeć najserdeczniejsze życzenia i podziwiać śliczne kartki wykonane przez uczniów tejże szkoły. Ania oraz Julka co prawda już zakończyły edukację w Szkole Podstawowej dwa lata temu, ale piękno wolontariatu zaszczepione w nich przez Panią Joannę Heród (która nie mogła wraz ze swoją ekipą dzieci towarzyszyć delegacji) rozwija się nadal i dziewczyny pomimo swoich obowiązków znalazły czas aby reprezentować znajomą szkołę.  Delegacja wraz z s. Martą i terapeutką zapukała do każdego pokoju aby przywitać się, porozmawiać, złożyć życzenia i przekazać świąteczne, ręcznie wykonane karteczki. Mikołajkowa stylizacja Ani i Julki przywoływała uśmiech na twarz Mieszkańców, nawet tych, przebywających w łóżkach, a piękne życzenia mówione przez nie oraz przez p. Magdalenę wzruszały…i udowadniały, że Święta Bożego Narodzenia są tuż tuż.

Prześliczne kartki Bożonarodzeniowe tworzone z wielką starannością i precyzją trafiły  w ręce Seniorów z Domu Pogodnej Jesieni. Bardzo serdecznie dziękujemy Dom Kultury w Tuchowie za przekazanie części kartek, które brały udział w tegorocznym konkursie plastycznym w DK na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Dla nas wszystkie są piękne i niepowtarzalne.

Dziękujemy także:

*Szkole Podstawowej im. Marii Kotulskiej w Jodłówce Tuchowskiej za pierniczki,które jak co roku w przedświątecznym tygodniu są przekazywane na ręce Mieszkańców DPJ .Zawsze są pyszne i pachnące. Pieczone są przez uczniów Szkoły Podstawowej, którzy mają nie tylko kulinarny talent, ale i Wielkie Serca.

*Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie za przekazanie niezwykłych, błyszczących i radosnych kartek świątecznych z życzeniami. O takie arcydzieła postarali się uczniowie klas 1-8 dlatego tym bardziej brawa za zaangażowanie i piękny efekty, który zachwycił Mieszkańców . Dziękujemy również Paniom Nauczycielkom obydwu szkół, które czuwają nad wszystkimi akcjami związanymi z Domem Pogodnej Jesieni i osobiście zjawiają się aby przekazać efekty pracy swoich uczniów .

*Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” z Tuchowa – bardzo się cieszymy, że o nas pamiętacie i piękna szopka przekazana na ręce Mieszkańców zdobi jeden z pokoi DPJ.

Przedświąteczny tydzień przyniósł nam wiele ciepłych słów, uśmiechów i serdeczności. Mieszkańcy Domu Pogodnej Jesieni pamiętają o Was Wszystkich w modlitwie i także życzą spokojnych, zdrowych i wesołych Świąt  oraz radości płynącej z narodzenia Bożej Dzieciny.