„…ŻEBY BETLEJEM ZACZĘŁO SIĘ W TUCHOWIE…”pod takim hasłem, kilka lat temu, z inicjatywy Fundacji Dzieło Miłosierdzia im. św. Zygmunta Gorazdowskiego, przy wsparciu Domu Kultury w Tuchowie zorganizowano na tuchowskim rynku mini – kiermasz bożonarodzeniowy.

W niedzielę, 18 grudnia br. po raz kolejny odbył się Kiermasz, który z roku na rok jest coraz większy, lepszy i ciekawszy.
Kilkanaście stoisk zaprezentowało potrawy i świąteczne ozdoby. Obecność harcerzy, żołnierzy, strażaków, św. Mikołaja i muzycznych zespołów ludowych współtworzyła niecodzienną atmosferę.
Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy ( z Rożnowic, Pleśnej, Olszyn, Tarnowa i Tuchowa ), personelu Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie oraz grupie Mieszkańców DPJ w Tuchowie uczestniczącej w terapii zajęciowej było możliwe przygotowanie bogatego w różnorodność „ kramu” firmowanego przez baner Fundacyjny i drugi zupełnie nowy informujący o planowanym remoncie DPJ. Stroiki na stoły i na cmentarz, rozmaite ozdoby, placki, ciasteczka, chleby i piernikowe szopki betlejemskie cieszyły się zainteresowaniem, a nade wszystko…poświęcone opłatki i symboliczne sianko.

Dziękujemy serdecznie lokalnym społecznikom, rodzinom Mieszkańców DPJ, radnym gminnym, sympatykom, sąsiadom, Mieszkańcom Tuchowa i okolic za przedświąteczne spotkanie na tuchowskim rynku. Dziękujemy burmistrz Tuchowa – Magdalenie Marszałek za życzenia złożone dyrektor DPJ – s. Bogusławie Katarzynie Podraza dla Mieszkańców, pracowników i wolontariuszy DPJ w Tuchowie oraz za…oryginalne ozdoby, które zdobić będą choinkę w świetlicy.