W niedzielny poranek ( 11.12.22) wiele Mieszkańców DPJ podziwiało przez okna piękne zaśnieżone widoki i pamiętając zaproszenie  na popołudniowe Spotkanie z Gościem Miesiąca cieszyło się i…z jego miejsca i … z formy. Mówiąc z uśmiechem „wyruszamy choć za oknem zima” 39 osób przybyło na godz. 14 -tą do przytulnej świetlicy. Znajoma i sympatyczna prelegentka s. Nela Ewelina Gawlik – józefitką na co dzień posługuje w DPJ jako opiekunka. Jesienią tego roku po raz trzeci była w miejscu, które dostarczyło Jej wiele wrażeń i przeżyć, dlatego chętnie zgodziła się, by seniorów…zabrać „ Pielgrzymkowym szlakiem do Medjugorie” – i taki był tytuł Spotkania.

Dzięki interesującej prelekcji obrazowanej prezentacją multimedialną uczestnicy poznawali ciekawe miejsca, takie jak np. Krizevac- Górę Krzyża, Górę Objawień, Kościół parafialny ( 1969) prowadzony przez oo. franciszkanów, ołtarz polowy, figury Matki Bożej i Jezusa czy 25 konfesjonałów często zajętych…Historia objawień była przekazana przez s. Nelę przez pryzmat osób, które je doświadczyły i doświadczają. Pozostając w zadumie, nie śpiesząc się do swoich pokojów wszyscy uczestnicy zakończyli Spotkanie Koronką do Bożego Miłosierdzia z dyrektorem DPJ – s. Bogusławą Podraza.

Dziękując prelegentce, prowadząca Spotkanie Agnieszka Maziarka ( Zarząd Fundacji) powiedziała m.in.  „ W różny sposób i w różne miejsca pielgrzymowaliśmy …przekraczając próg Domu lub tak jak dziś…przenosząc się myślami do Medjugorie; s. Nela współpracując z seniorami – kiedyś także niemieckimi –  zadbała o profesjonalny sposób przekazu, za co pozostajemy wdzięczni”.

Organizatorem Spotkania z Gościem Miesiąca była Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego.