DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

22.11.2022 r wszyscy pracownicy Domu Pogodnej Jesieni oraz wolontariusze świętowali przypadający 21 listopada DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO. Spotkanie odbyło się na świetlicy, na której zebrała się spora grupa Mieszkańców, s. Bogusława Katarzyna Podraza – dyrektor DPJ, s. Alfonsa Grybel – pracownik socjalny oraz pracujące w Domu siostry jóefitki i wolontariusze. Obecni byli również pracownicy świeccy, którzy wymieniając się w wykonywaniu obowiązków mogli choć przez chwilę uczestniczyć w świętowaniu.

Na wstępie swój głos zabrały s. Bogusława oraz s.Alfonsa dziękując wszystkim pracownikom za serce, zaangażowanie, empatię i cierpliwość, którymi na co dzień obdarzają Mieszkańców Domu Pogodnej Jesieni. Mówiły o tym, że taka praca jest powołaniem w słuzbie drugiemu człowiekowi i o tym, że niejednokrotnie jest bardzo trudna i wymagająca.

W następnej kolejności swój głos zabrali Mieszkańcy, którzy w zabawny a jednocześnie bardzo wymowny sposób podziękowali pracownikom za opiekę, uśmiech i obecność. Wykonali układ z pomponami  do utworu „Schowaj mnie” aby w piękny i aktywny  sposób pokazać swoją wdzięczność, częstowali także wykonanymi na terapii zajęciowej paczuszkami z „ tabletkami na pracoholizm”.

W tym dniu również wszyscy złożyli podziękowania p. Ewelinie Niziołek, która od kilku lat była wolontariuszką w Domu Pogodnej Jesieni, a teraz z powodu wyjazdu już nie będzie mogła tak aktywnie uczestniczyć w życiu Mieszkańców. P.Ewelina była bardzo pomocna przez te lata i można było na nią liczyć a jej talent artystyczny można było podziwiać m.in. na okazjonalnych kiermaszach.

Na zakończenie wszyscy mogli się delektować sernikiem i kawą, a później poddać się andrzejkowej atmosferze, gdzie podczas karaoke rozbrzmiewały same dobrze znane  przeboje. Śpiewał kto mógł, a uśmiech był na twarzach wszystkich obecnych… i o to tak na prawdę chodzi w zawodzie pracownika socjalnego….o udzielanie pomocy, kiedy jest taka potrzeba, o dawanie radości, o bycie po prostu blisko.