W piątek, 07. października br. grupa przedszkolaków z s. Benedettą – józefitką i ich gościem o. Kazimierzem – redemptorystą z niecierpliwością oczekiwała przy słonecznej pogodzie na radosny a zarazem wzruszający moment… Tego dnia na godz. 10 -tą zaplanowano opróżnienie SERCA zapełnionego po brzegi różnokolorowymi, plastikowymi zakrętkami.

Jedno z największych w gminie SERC, od grudnia 2021 roku stoi w nieprzypadkowym miejscu, bo tuż pod krzyżem na zewnętrznej ścianie prezbiterium Kaplicy Sióstr Św. Józefa. Swoim kształtem i czerwonym kolorem zwraca uwagę, by otwierać gotowe do pomocy serduszka przedszkolaków przynoszących zakrętki, rodzin odwiedzających seniorów w Domu Pogodnej Jesieni, pracowników obu placówek ( Przedszkola i DPJ), osób przybywających tu z racji wykonywanego zawodu np. pana listonosza Jacka, sióstr józefitek i tych, którzy specjalnie się w tym celu fatygują. W dniu 21. kwietnia ubiegłego roku po raz pierwszy opróżniono SERCE, by w ten sposób pomóc Basi Hebdzie w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego. Adresatką październikowej akcji jest Marysia Mosoń.

W tej małej uroczystości udział wzięła dyrektor DPJ – s. Bogusława Katarzyna Podraza, pomysłodawca – Tomasz Rąpała, rehabilitant – Bartosz Świątek, przedstawicielka Rady Fundacji – Agnieszka Filip i Zarządu Fundacji – Zdzisława Krzemińska. Kilka dużych worków zakrętek przekazano Mirosławowi Siwek – dziadziowi Marysi, który w kilku słowach opowiedział o swojej kilkuletniej wnuczce i podziękował za wsparcie kosztownego leczenia w Niemczech. Nawet najmniejsze pomaganie ma sens, dlatego zapraszamy do kolejnej akcji zapełniania plastikowymi zakrętkami SERCA, do którego można podejść od strony ul. św. Józefa i ul. abpa L. Wałęgi -parkingu sanktuaryjnego.

Organizatorem opisanego wydarzenia była Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego; a autorem zdjęć s. Anastazja Tkacz – jozefitka.