Dnia19 lipca br. odpowiadając na zaproszenie podczas I Forum Seniorów w Domu Kultury w Tuchowie, ok. 30 osobowa grupa Mieszkańców, wolontariuszy i pracowników DPJ udała się do gościnnego, przepięknego i spokojnego miejsca w Tuchowie, jakim jest Rodzinny Ogród Działkowy „Bratek”.
Słoneczna pogoda sprzyjała relaksowi na łonie natury. Jedni zbierali lub zrywali jabłka, inni podziwiali dorodne warzywa a jeszcze inni kwiaty. Wszyscy napotkani działkowicze serdecznie i miło gawędzili z niecodziennymi gośćmi. Cień w nowej, efektownej altanie zachęcał do wypoczynku i posiłku jakim była jak zawsze pyszna kiełbasa z Ośrodka Rekreacyjnego Dolina Białej Sajdak. Niektórzy Seniorzy poćwiczyli nawet na mini-siłowni.

Dziękujemy Prezesowi Ryszardowi Grybosiowi za otwartość, a p. Krystynie Jagiełło za sympatyczne przyjęcie i zapoznanie nas z historią 66-letniego „Bratka”.
Wszyscy uczestnicy lipcowej mini – wycieczki podziwiali przepiękne ogrody, gospodarność włodarzy i starannie prowadzona Kronikę. Organizatorem tej formy wypoczynku w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę Tuchów była Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego.