Mieszkańcy Domu Pogodnej Jesieni, jeśli nie wychodzą do ogrodu (bo pogoda lub samopoczucie nie dopisują) to aktywnie i twórczo działają na dopołudniowych zajęciach. Tworzą mniejsze i większe cuda na terapii zajęciowej poznając przy tym nowe techniki plastyczne. Są bardzo zmotywowani i pomimo swoich ograniczeń ruchowych zadane prace wykonują z ogromną starannością, dokładnością a co najważniejsze z uśmiechem na twarzy.

Pięknie wykonane prace zdobią gablotę na jednym z korytarzy DPJ i są punktem przy którym można się zatrzymać i je podziwiać. Pozytywnych komentarzy nie brakuje, dlatego Mieszkańcy codziennie z radością zbierają się na terapii zajęciowej i czekają na nowe zadania.

Jeśli ktoś nie jest zwolennikiem zajęć plastycznych może zająć się układaniem klocków, puzzli lub piciem kawy i rozmową. Mieszkańcy chętnie też podchodzą do korzystania z nowych technologii. Na tabletach, które zostały nam przekazane znajdują się specjalne gry dla seniorów, które są doskonałym treningiem pamięci lub reedukacją np. czytania. Zajęcia terapii również odbywają się w pokojach u osób mniej sprawnych ruchowo lub leżących, jeśli zakres ruchu dłoni nie pozwala na rysowanie, malowanie czy układanie klocków wtedy wdrażana jest np. muzykoterapia lub biblioterapia.

W Domu Pogodnej Jesieni zawsze znajdzie się sposób na spędzenie czasu jak najbardziej aktywnie i przyjemnie, nie zapominając przy tym o dostosowaniu go do aktualnych potrzeb i stanu zdrowia danego Mieszkańca.