W upalne, słoneczne przedpołudnie (27.06.22) z wielką przyjemnością ponad 40 osób udało się  „ Z myśliwym przez las pełen tajemnic”. Taki tytuł nosiło prowadzone przez Agnieszkę Maziarkę Spotkanie z Gościem Miesiąca, którym był Mariusz Adamczyk – myśliwy, pszczelarz, wędkarz, pasjonat przyrody z zawodu fizjoterapeuta z Jastrzębi. Strój myśliwego – w jakim wystąpił p. Mariusz – jak i cały duży stół ”zastawiony” trofeami zwiastował interesującą podróż uzupełnioną prezentacją pt.” W świecie myśliwego”. P. Mariusz reprezentuje Koło Łowieckie ” Bór”  w Tarnowie. Dla wielu uczestników Spotkania nowością były przedstawione różne aspekty pasji jaką niewątpliwie jest myślistwo, np. zakładanie poletek, na których zatrzyma się w lesie zwierzyna, współpraca z rolnikami, praca w łowisku, zapobieganie szkodom itp.

P. Mariusz w ciekawy sposób opowiedział o tym jak został myśliwym, jak realizuje swoją pasję, zaprezentował wabienie zwierząt, które jest częścią łowiectwa. Prelegent wzbudził ogromne zainteresowanie słuchaczy i zasłużył na gratulacje, bo osiągnął zamierzony cel…Przedstawił myśliwego jako przyjaciela zwierząt, który np. jeśli pozyska lisa, to ochroni wiele innych stworzeń typu ptactwo, zające, młode ssaki. Równocześnie przekonał, że myślistwo nie może być postrzegane przez pryzmat zabijania zwierząt bo jest to etyczna i bardzo trudna selekcja osobnika, prowadząca do odpowiedzialnej oceny i decyzji myśliwego.

Atrakcją spotkania był możliwy dotyk min. prawdziwych poroży o wadze 5 kg! bażanta, skór z dzika, lisa, borsuka…Z przyjemnością wszyscy obejrzeli filmik „ Nasza Bambi” – z rodzinnego archiwum o opiece nad porzuconym, małym rogaczem , którym zajęły się dzieci p. Mariusza. W imieniu uczestników dyrektor DPJ – s. Elżbieta Adela Gac podziękowała za świetnie przygotowaną pogadankę, jak również – przy okazji – za profesjonalne wykorzystanie pracy fizjoterapeuty z Mieszkańcami DPJ i zaangażowanie p. Mariusza w różne formy aktywizacja seniorów poprzez śpiew, taniec i występy artystyczne. Organizatorem Spotkania była Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego reprezentowana przez prowadzącą Agnieszkę Maziarkę. Było to kolejne wydarzenie w ramach realizacji zadania publicznego ‘ Podróże na różne sposoby – Dzień turysty w DPJ” współfinansowanego przez Gminę Tuchów.